LaMonica Garrett

LaMonica Garrett

23.5.1975 48 let

Celé jméno: LaMonica Garrett
Místo narození: San Francisco, Kalifornie, USA
Známé projekty: Sons of Anarchy, The Last Ship, Designated Survivor

Jeho rodiče, kteří pocházejí z Afriky, pojmenovali LaMonicu podle quaterbacka Darylea LaMonicy. Po škole aspiroval na post do NFL, ale nevyšlo mu to. Nějakou dobu hrál slamball (basketball s trampolínou pod košem), dělal řidiče pro FedEx a měl další „obyčejná“ zaměstnání.

V televizi se nejdříve musel spokojit s pár epizodními štěky v seriálech One Tree Hill, Eastwick a Parenthood. Po menší roli v Transformers: Dark of the Moon a po pár menších rolích v Suits, Arrested Development a NCIS: Los Angeles přišla role zástupce šerifa CaneaSons of Anarchy, kterou ztvárňoval po čtyři roky. Přitom hostoval v dalších seriálech (Veep, Bones, Modern Family, Rizzoli and Isles atp.).

V letní sezóně 2016 si zahrál důležitou postavu v The Last Ship a na podzim 2016 získal jednu z hlavních rolí v novince Designated Survivor, šéfa ochranky Tajné služby Mikea Rittera. V letech 2018–2020 se navíc objevil v komiksovém světě na stanici CW, kde si zahrála kosmická dvojčata jménem Monitor a Anti-Monitor.

LaMonica miluje divadlo, kde ho diváci mohli vidět například v roce 2012 ve hře Suddenly Single spolu s Isaiah Washingtonem. Pokud LaMonica zrovna nehraje, věnuje se józe, posiluje a čte komiksy. Věnuje se také charitě a podporuje organizace věnující se chudým dětem a mladým lidem.

Od roku 2017 je jeho manželkou herečka Mina Ivanova, se kterou chodil už několik let.

Foto: ABC


Hraje v