Mia Kirshner

Mia Kirshner

25.1.1975 49 let

Celé jméno: Mia Kirshner
Místo narození: Toronto, Ontario, Kanada
Známé projekty: 24, The L World, The Vampire Diaries, Defiance

Mia Kirshner je kanadská herečka, která se narodila roku 1975. Jejím otcem je reportér Sheldon Kirshner a její matkou je učitelka Etti Kirshner. Její prarodiče přežili holokaust druhé světové války. Mia má tak židovské předky z Polska a Bulharska. Studovala ruskou literaturu na McGill University v Montrealu. Její mladší sestrou je Lauren Kirshner, která je spisovatelkou.

Už ve dvanácti letech ji objevil hledač talentů, který ji přivedl k herectví. Její první velkou rolí byla postava Sophie Metternich v seriálu Dracula: The Series. Dále si zahrála Mandy v seriálu 24 a Ruby Cates v seriálu Wolf Lake.

Její největší rolí je postava Jenny Schecter v seriálu The L Word, kde hrála v letech 2004 – 2009. Televizní diváci si ji mohli zapamatovat v seriálu The Vampire Diaries, kde si zahrála Isobel Flemming. Její zatím poslední velkou rolí je postava Kenyi Rosewater v seriálu Defiance.

Krom seriálů se věnuje i filmům. Objevila se například ve filmech Exotica, Johnova dívka, Vrána: Město andělů, Město šílenců, Hotel „Století“ aneb Historie jednoho pokoje, Bulšit, Láska je Láska, Černá Dahlia, Hra o dítě či Never Happened.

Roku 2008 vydala knihu s názvem I Live Here.

Foto CC BY-SA 2.0 Ronald Woan, Wikimedia Commons


Hraje v