Miranda Richardson

Miranda Richardson

3.3.1958 66 let

Celé jméno: Miranda Jane Richardson
Místo narození: Southport, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Good Omens, Sleepy Hollow, The Hours, Churchill

Miranda Richardson se věnuje herectví od dětství. Během svého života vystupovala ve více než 90 hraných filmech a další televizní tvorbě. Poměrně často ve filmech ztvárňuje královny nebo vévodkyně.

Její první filmovou rolí byla Ruth Ellis v Dance with a Stranger (1985). V kariéře herečky úspěšně pokračovala a získala nominaci na Oscara za Damage (1992) a Tom & Viv (1994). Dále pak sedm nominací na cenu BAFTA, přičemž jednu vyhrála za roli ve zmíněném snímku Damage. Byla také nominována na sedm Zlatých Globů, z nichž proměnila dvě nominace, a to za Enchanted April (1992) a Fatherland (1994).

Miranda Richardson studovala spolu s Danielem Day-Lewisem na Bristol Old Vic Theatre School, kde také začala hrát v Southport Dramatic Club. Měla bohatou a úspěšnou divadelní kariéru, kterou začala v roce 1979 v Manchester Library Theatre jako asistentka. První divadelní role se dočkala v roce 1981 na jevišti Queen's Theatre.

Její filmová i televizní kariéra je bohatá. Ze seriálů a minisérií můžeme jmenovat Fatherland, A Dance to the Music of Time, The Lost Prince, World Without End nebo Girlfriends. Z filmových rolí pak mimo již zmíněných The Evening Star, Sleepy Hollow po boku Johnyho Deppa, dále pak hvězdně obsazený a cenami ověnčený snímek The Hours, ale také filmy ze série o Harry Potterovi.

Embed from Getty Images

Autor profilu: @Laisobel

Foto: Amazon Studios


Hraje v