Rosalind Haleová (druhá řada)

Rosalind Haleová (druhá řada)

Miranda Richardson Sezóny 1 2022 - 2022


Nemilosrdná ředitelka Alfey.

Rosalind je bývalá ředitelka Alfey. Je to nejmocnější víla, která toho o schopnostech víl zná mnohem víc než její nástupkyně Farah Dowlingová. Během minulé války se Sežehnutými se snažila tyto ohavné bytosti dostat za každou cenu.

Před necelými dvaceti lety s pomocí Farah a Bena Harveyho zničila celou vesnici Aster Dell, kde se Sežehnutí nacházeli. Farah, Ben a Saul Silva poté zjistili, že spolu se Sežehnutými, nechali zabít i všechny obyvatele, kteří měli být podle Rosalindiných slov evakuováni. Farah, Ben a Saul to Rosalind neodpustili a magicky ji zapečetili ve sklepeních pod školou.

Rosalind po zničení vesnice našla v rozvalinách dvě děti, Bloom a Beatrix. Jelikož poznala, že je Bloom mocná víla, vyměnila ji za mrtvé dítě lidských rodičů, Vanesse a Mikeovi Petersových, kteří pak Bloom vychovali. Beatrix nechala v péči Andrease, který o jejích plánech zničení vesnice spolu s obyvateli věděl. Nicméně v souboji s přítelem Silvou, který chtěl Rosalind zastavit, byl smrtelně zraněn. Nakonec přežil, ale před zbytkem světa další dlouhá léta předstíral svoji smrt a v tajnosti Beatrix vychovával.

Rosalind díky svým schopnostem myšlenkové víly prozradila Beatrix její původ. Beatrix se po nástupu do školy snažila zjistit, kde ji Farah schovává, aby ji mohla zachránit. Stejný rok do školy nastoupila i Bloom, která nakonec Rosalind vysvobodila a Rosalind ji na oplátku pomohla pochopit plný rozsah její moci.

Na konci první série Rosalind zabila Farah a spolu s „obživeným“ Andreasem a královnou Lunou převzala znovu otěže nad školou a zbavila se jejích věrných kamarádů, Bena Harveyho a Saula Silvy.

Ve druhé řadě tvrdě vládla nad školou, ale přitom se snažila její žáky ochránit před hrozbou od Krvavých čarodějů. Bloom v pátém díle od vůdce těchto padouchů zjistila, že Rosalind zabila Downlingovou a poté v hněvu Rosalind zabila.

(Rosalind s Bloom, Foto: Netflix)

V první řadě Rosalind hrála herečka Lesley Sharp – viz. vlastní profil
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!