Mitch Pileggi

Mitch Pileggi

5.4.1952 72 let

Celé jméno: Mitch Pileggi
Místo narození: Portland, Oregon, USA
Známé projekty: Akta X, Supergirl, Chirurgové

Mitch Pileggi neměl zrovna jednoduchý život. I když se narodil v americkém Portlandu, tak díky tomu, že měl matku Američanku a otce Itala, který měl komplikované zaměstnání, tak se musela rodina často stěhovat. Díky tomu neměl Pileggi zrovna nejstabilnější zázemí. Studoval kupodivu v Turecku a to obor podnikání. Posléze působil nějaký čas v Íránu.

V roce 1979 kvůli ale místní revoluci ze země uprchl a to do slunného Řecka. Následně Mitch zavítal do západní Evropy, kde několik let působil v německém Berlíně. Tam se věnoval wrestlingu, fotbalu, ale také hraním v muzikálech, čímž se konečně dostal k herectví. Zpočátku Pileggi chtěl zúčtovat své vzdělání v oboru podnikání, a tak chvíli dělal účetního. Práce ho ovšem nenaplňovala.

Následně vyzkoušel být taxikářem, ale u toho příliš dlouho nevydržel. Následně se ovšem naskytla možnost zahrát si v pár seriálech zcela vedlejší a nevýznamnou roli. Nicméně tato šance mu změnila celý život a Pileggi získal několik seriálových a filmových rolích. Pokud bychom měli něco konkrétně jmenovat, tak určitě za zmínku stojí Akta X, Dallas a v poslední době třeba Supergirl či Chirurgové.

Foto: CW


Hraje v