O-T Fagbenle

O-T Fagbenle

22.1.1981 43 let

Celé jméno: Olatunde Olateju Olaolorun
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Známé projekty: Dveře dokořán, NON-STOP, The Handmaid's Tale

O-T se narodil v Londýně, nicméně vyrůstal ve Španělsku nebo Nigérii. V dětství miloval hudbu a hrál v několika kapelách na saxofon. V šestnácti letech získal roli v nigerijské adaptaci Shakespearova Macbetha. Původně měl doprovázet hru na saxofon a pronést jen pár vět, po několika reprízách mu ale režisér svěřil větší roli a v té chvíli byl O-T rozhodnut věnovat se herectví profesionálně. Přihlásil se na prestižní Royal Academy of Dramatic Arts, jejímiž absolventy jsou například Sean Bean, Ralph Fiennes, a Anthony Hopkins. Herectví se stalo jeho vášní a na divadelních scénách sklízel úspěchy jak u diváků, tak u kritiky. Zlomovým se stala hlavní role ve hře Six Degrees of Separation, za kterou získal cenu M.E.N. Theatre Award pro nejlepšího herce v hlavní roli.

Embed from Getty Images

Nabídky pro účinkování v televizi a ve filmech na sebe nenechaly dlouho čekat. Objevil se ve filmu Dveře dokořán (2006) Anthonyho Minghelly, s jehož synem si později zahrál v seriálu The Handmaid's Tale nebo v seriálu stanice HBO, Hledání.

O-T se čas od času přesune i za kameru a má za sebou již dva filmy, ke kterým si napsal vlastní scénář. Na hudbu též nezanevřel a podílí se na ní i jako producent. V poslední době například spolupracoval s hudebníkem Tygou, na jeho albu Black Thoughts Vol. 2 mixtape.

V současnosti jej můžete vídat ve zmíněném seriálu The Handmaid's Tale.


Hraje v