Patrick Kwok-Choon

Patrick Kwok-Choon

19.11.1990 33 let

Celé jméno: Patrick Kwok-Choon
Místo narození: Montreál, Kanada
Známé projekty: Star Trek: Discovery, // Wynonna Earp, //Open Heart

Patrick Kowk-Choon je kanadský herec s asijskými kořeny. Jelikož se narodil v kanadském Montreálu, umí plynule anglicky i francouzsky, kde oba jazyky jsou úředními jazyky. Zajímá se taktéž o bojová umění, ovládá téměř na profesionální úrovni Taekwon-Do a Muay Thai. V roce 2019 dokonce získal černý pásek. Převážnou jeho část kariéry ovšem tvoří zatím seriálová tvorba.

Poprvé se objevil v roce 2010 v seriálu V utajení. Herectví se tak věnuje již od svých náctiletých let, i když je pravda, že k těm významnějším rolím přičichl až o pár let později. Jeho první velká role přišla v mini-sérii nazvané The Best Laid Plans, kde si Patrick Kwok-Choon zahrál Michaela Zaleskiho. V období mezi 2013–2015 vystupoval hojně v reklamách, daboval videohry a objevoval se i v hudebních klipech.

Pořádný velký úspěch přišel až s Open Heart, kde si Choon zahrál Setha Parka celkem v sedmnácti epizodách. Ještě se v roce 2015 blýskl rolí v Backpackers. Zatím jeho největším hereckým milníkem je bezesporu role v seriálu Star Trek: Discovery, na které herec spolupracuje již od roku 2017. Choon tam hraje vedlejší postavu, ale na natáčení se vždy těší a je rád součástí celého projektu.

Foto: CBS All Access


Hraje v