Patrick Warburton

Patrick Warburton

14.11.1964 59 let

Celé jméno: Patrick John Warburton
Místo narození: Paterson, New Jersey, USA
Známé projekty: Family Guy, Less Than Perfect, Rules of Engagement

Patrick Warburton je známý americký herec a dabér, kterého můžeme znát především z různých komických rolí. Narodil se roku 1964 v New Jersey, a to Johnu Charlesovi Warburtonovi Jr. a Barbaře Lord. Zatímco jeho otec je ortopedický chirurg, tak jeho matka je herečkou. Má tři sestry, které se jmenují Mary, Lara a Megan.

I když se narodil v New Jersey, tak vyrůstal v Kalifornii, konkrétně v Huntington Beach, kde byl vychováván ve velmi křesťanském duchu. Vzdělával se na Saints Simon and Jude Catholic School, Servite High School a Newport Harbor High School. Na Orange Coast College se věnoval oceánologii, nicméně školu nedostudoval.

V době, kdy studoval na vysoké škole, se začal zajímat o modeling a herectví, a proto zanechal studia, aby se mohl věnovat těmto oborům. Nakonec se ukázalo, že udělal dobře, protože se z něj stal známý herec, který má na svém kontě nejednu velkou roli.

Jako každý jiný, tak i on začal prostě. Kariéru odstartoval roku 1986 několika menšími rolemi v seriálech. Postupem času se objevoval čím dál častěji, a proto si zahrál velké role například v seriálech Designing Women, Ellen, Dave's World či Seinfeld.

V letech 1998–1999 propůjčoval hlas různým postavám v seriálech Herkules a The Secret Files of the SpyDogs, díky čemuž si ho zřejmě všiml tvůrce Seth MacFarlane, který ho roku 1999 obsadil do svého projektu Family Guy. Zde už déle jak 20 let propůjčuje hlas Joeu Swansonovi.

Po roce 2000 se jeho kariéra rozjela naplno. Nejenom, že získával větší seriálové i filmové role, ale často se věnoval i dabování animovaných postav. Dělo se tak díky tomu, jak hluboký a pronikavý hlas vlastně Patrick Warburton má.

Jak již bylo řečeno, Warburton se věnuje především komediím, a proto jsme ho mohli vidět ve filmech Mise v ohrožení, Velký průšvih, Superpes, Detektiv Slyde, Flicka 2, Mládeži nepřístupno, Milo a Méďa.

Větší role měl však v seriálech. V letech 2001–2002 si zahrál Klíšťáka v seriálu The Tick, mihl se v Game Over a v letech 2003–2006 působil v seriálu Less Than Perfect jako Jeb Denton. Hlavní roli si střihl i v seriálu Rules of Engagement, kde v letech 2007–2013 vystupoval jako Jeff Bingham. Roku 2014 se objevil v seriálu Sequestered, poté přijal velkou roli v seriálu Crowded a od roku 2017 vystupoval v seriálu A Series of Unfortunate Events jako vypravěč Lemony Snicket.

Co se týče animovaných seriálů, tak kromě Family Guye se například věnoval i seriálům Buzz Lightyear of Star Command, The X's, Kim Possible, The Emperor's New School, Tak & the Power of Juju, Archer, Scooby-Doo! Mystery Incorporated, TripTank, Puppy Dog Pals a The Venture Bros.

Roku 1991 si vzal za ženu Cathy Jennings, se kterou má dceru Alexandru Catherine Warburton a syny Gabriela Warburtona, Talona Patricka Warburtona a Shanea Warburtona.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v