Pedro Pascal

Pedro Pascal

2.4.1975 49 let

Celé jméno: José Pedro Balmaceda Pascal
Místo narození: Santiago, Chile
Známé projekty: Graceland, Game of ThronesNarcos

Chilský herec Pedro Pascal se narodil v době, kdy jeho rodiče přijali politický azyl v Dánsku, protože v Chile panoval diktátorský režim. Odsud se poté celá rodina odstěhovala do Kalifornie, konkrétně do Orange Country. Pascal byl zároveň vychován i v San Antoniu v Texasu. Studoval na školách Orange Country School of the Ats a Tisch School of the Arts. Jako malý se věnoval plavání, ale kvůli herectví toho nechal. Aktuálně žije v New Yorku.

Hereckou kariéru započal roku 1996, kdy se začal objevovat v menších rolích různých televizních seriálů. Své první větší vedlejší role se dočkal až roku 2009, kdy si zahrál Nathana Landryho v seriálu The Good Wife.

Větší role na sebe nenechaly dlouho čekat, nejprve se objevil v seriálu Graceland jako Juan Badillo a poté byl obsazen do seriálu Game of Thrones jako Oberyn Martell. Roku 2014 se ještě stihl objevit v seriálu The Mentalist, kde si zahrál agenta Marcuse Pikea a následně roku 2015 přijal roli Javiera Peñi v seriálu Narcos. Následující rok bychom se ho měli dočkat v seriálu God's Equation, kde si zahraje Ivána Huidobra.

Je známo, že Pedro Pascal je dobrým přítelem herečky Leny Headey, se kterou hrál v seriálu Game of Thrones.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v