Phil LaMarr

Phil LaMarr

24.1.1967 57 let

Celé jméno: Phillip LaMarr
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: MADtv, Futurama, Family Guy, Samurai Jack

Phil LaMarr je známý americký herec, dabér, imitátor a komik. Narodil se roku 1967 v Los Angeles, vystudoval školy Harvard-Westlake School a Yale University. Na Yalu pomohl založit improvizovanou skupinu komiků, která nesla název Purple Crayon. Následně se stal členem humoristické skupiny The Groundlings. Až poté se dokázal prosadit v televizi.

První role sbíral v různých seriálech, ve kterých se objevoval jen epizodně. Jeho prvním velkým projektem se stal pořad MADtv, ve kterém vystupoval v letech 1995–2000. Tento seriál se zaměřuje na různé komediální skeče a LaMarr se tu objevil v celkem 112 dílech.

Ikonickou roli se mu podařilo zahrát ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí, kde se objevil jako Marvin. Známá je především scéna, ve které tato postava zemře, protože ho omylem zabije postava Johna Travolty v jedoucím autě. Herec má i několik dalších hraných rolí, nicméně ty už nejsou tak výrazné.

Jak již ale bylo napsáno, herec je znám především díky svému hlasu. Dabování animovaných postav se aktivně věnuje od roku 1999 až doposud. Svůj hlas propůjčil spoustě postavám, přičemž mezi ně patří jak ty ze seriálů, tak i z videoher.

Slyšet jsme ho mohli například v seriálech Da Mob, The Weekenders, Static Shock, Justice League, Ozzy & Drix, The Proud Family, Justice League Unlimited, The Adventures of Jimmy Neutron: Boy Genius, Kim Possible, Grim & Evil, Class of 3000, My Gym Partner's a Monkey, The Spectacular Spider-Man, Foster's Home for Imaginary Friends, Transformers: Animated, King of the Hill, The Avengers: Earth's Mightiest Heroes, Space Guys in Space, Young Justice, Kaijudo: Rise of the Duel Masters a Turbo FAST.

Nejlépe ho však můžeme znát díky seriálu Futurama, ve kterém namluvil v letech 1999–2013 postavu Jamajčana Hermese Conrada. Znám je také díky projektům Star Wars, ve kterých dabuje Baila Organu. Fanoušci seriálu Samurai Jack ho mohou znát i odsud, protože právě LaMarr namluvil ústřední postavu tohoto seriálu. Dabér se také věnuje už od roku 1999 seriálu Family Guy, ve kterém mluví například Ollieho Williamse.

Z poslední doby zmiňme jeho práci na seriálech Teenage Mutant Ninja Turtles, Ultimate Spider-Man, Bunsen Is a Beast, DC Super Hero Girls, Mighty Magiswords, The Lion Guard a Avengers Assemble, kterým se hojně věnoval.

Ve volném čase se věnuje sbírání komiksů.

Foto CC BY-SA 3.0 Genevieve Marie Pickard, Wikimedia Commons


Hraje v