Rhys Ifans

Rhys Ifans

22.7.1967 56 let

Celé jméno: Rhys Owain Evans
Místo narození: Haverfordwest, Pembrokeshire, Wales, Velká Británie
Známé projekty: Amazing Spider-Man, Berlin Station, House of the Dragon

Rhys Ifans je velšský herec, který pochází z učitelské rodiny. Dokázal se ovšem vyhnout kariérní dráze svých rodičů a vlastně již od dětství si šel za svým snem, aby se stal hercem. Narodil se původně jako Evans, v průběhu svých náctiletých let se ovšem nechal přejmenovat na Ifans, což je poněkud zvláštní příjmení, které není příliš časté v celé Británii.

Ifans na sebe upozornil hned po dokončení studií v komedii Twin Town, kde si dokonce zahrál i se svým bratrem Llŷrem Evansem. Ifans na sebe upozornil především jako divadelní herec v londýnském národním divadle, dále se hojně objevoval ve filmech a seriálech z produkce Velšanů. Jeho prvním velkým filmem byl snímek Nothing Hill z roku 1999.

Kdybychom se měli dostat k jeho důležitým milníkům, tak je to bezesporu Královna Alžbeta: Zlatý věk či Hannibal – Zrození. Ifans si zahrál v Klubu sráčů a taktéž ve Snowdenovi. Z blockbusterů lze především zmínit Kingsman: První mise, kde si střihl Rasputina. A pochopitelně nesmíme zapomínat na Xenofiliuse Láskoráda v sérii Harry Potter. V sérii Amazing Spider-Man si zase střihl slizkého Lizarda.

Úspěchu se dočkal i na poli seriálů. Například v letech 2013–2014 se objevil v seriálu Elementary, kde si zahrál Mycrofta Holmese, staršího bratra ústřední postavy. Poté v letech 2016–2019 vystupoval v seriálu Berlin Station jako Hector DeJean.

Po větší roli v seriálu Temple, kde se objevil roku 2021 jako Gubby, získal roku 2022 roli ve fantasy seriálu House of the Dragon. Zde hraje Ottu Hightowera, jednu z hlavních postav celého projektu.

V letech 2007–2008 byla jeho přítelkyní herečka Sienna Miller. Následně začal chodit s herečkou Annou Friel, nicméně ani s ní mu to nevyšlo, protože s ní byl pouze v letech 2011–2014. Aktuálně bydlí v Londýně.

Foto CC BY-SA 3.0 Mikhail Popov, Wikimedia Commons


Hraje v