Ruby Rose

Ruby Rose

20.3.1986 38 let

Celé jméno: Ruby Rose Langenheim
Místo narození: Melbourne, Victoria, Austrálie
Známé projekty: Orange is the New Black, John Wick 2, Batwoman

Ruby Rose je australská modelka, herečka, moderátorka, DJka a zpěvačka, která se narodila roku 1986 v Melbournu. Narodila se Katii Langenheim, umělkyni a svobodné matce, které bylo v době jejího narození pouhých 20 let. Sama herečka řekla, že její matka pro ni vždycky byla vzorem.

Jako malá hodně cestovala, ale nejčastěji se zdržovala v rodném Melbournu. V průběhu svého dětství si uvědomila, že ji přitahují ženy, a proto ve svých 12 letech tento fakt oznámila všem svým známým. Kvůli tomu se však stala terčem posměchu, když se na ni zaměřili její spolužáci.

Toto odhalení bylo pro ni velmi komplikované, a proto několikrát uvažovala o sebevraždě. Dodnes má problémy s psychikou, protože jí někdy dříve byly diagnostikovány bipolární afektivní porucha a deprese. Své odhalení však nakonec překonala a po studiu se začala věnovat herecké kariéře. Konkrétně studovala na University High School a Footscray City College.

Zpočátku se věnovala modelingu, ale postupem času zamířila před kamery díky získané pozici moderátorky. Konkrétně pracovala pro australskou stanici MTV, kde dlouhou dobu uváděla písničky. Tuto práci si velmi pochvalovala, protože díky ní mohla být sama sebou. Kromě toho vystupovala jako moderátorka i v různých známých soutěžích.

Modelingu i pozici moderátorky se věnovala pěkně dlouho, ale nyní se soustředí především na herectví. Její kariéra se naplno rozjela až roku 2015, i když první role měla už roku 2011. Její první větší rolí se stala postava vězenkyně Stelly Carlin, kterou si v letech 2015–2016 zahrála ve veleúspěšném seriálu Orange Is the New Black.

Dále jsme ji mohli vidět v akčních filmech Resident Evil: Poslední kapitola, xXx: Návrat Xandera Cage, John Wick 2 a MEG: Monstrum z hlubin, ve kterých měla výrazné role. Nesmíme ani zapomenout na její účast v hudebním filmu Ladíme 3, kde ztvárnila Calamity.

Své zatím největší role se dočkala roku 2018, kdy si ve velkém crossoveru komiksových seriálů na stanici CW zahrála Kate Kane, samozvanou strážkyni Gothamu, neboli Batwoman. Už předtím však bylo jasné, že se tato postava dočká svého vlastního seriálu, ve kterém si Ruby Rose pochopitelně měla zahrát hlavní roli. Tak se stalo roku 2019, kdy odstartoval seriál Batwoman.

I když je herečka známá především díky svým rolím, tak ji můžeme znát i díky jejímu hlasu. Roku 2012 vydala svou vůbec první písničku s názvem Guilty Pleasure. Další písničku vydala až o čtyři roky později, ta tentokrát nesla název On Your Side.

Kromě toho, že měla těžké mládí kvůli odhalené sexuální orientaci, se jí stala ještě jedna věc, která ovlivnila její psychiku – jeden její příbuzný ji sexuálně zneužil. S její orientací se navíc pojí fakt, že si v mládí šetřila peníze na změnu pohlaví, protože chtěla být chlapcem. Od této myšlenky nakonec upustila.

Ruby Rose ovládá různá bojová umění, je vegankou a často přispívá na charitu. Roku 2014 se zasnoubila s módní návrhářkou Phoebe Dahl, kterou si však nakonec nikdy nevzala, protože se rozešly roku 2015.

Herečka je známá svými krátkými vlasy, které má často vyholené po stranách. Většina jejích rolí je homosexuální orientace, což odpovídá její skutečné orientaci. Kromě toho můžeme její filmové či seriálové postavy vidět vždy potetované. Je tomu tak kvůli tomu, že má herečka více jak 65 tetování.

Foto CC BY-SA 2.0 Eva Rinaldi, Wikimedia Commons


Hraje v