Rya Kihlstedt

Rya Kihlstedt

23.6.1970 54 let

Celé jméno: Rya Ingrid Kihlstedt
Místo narození: Lancaster, Pensylvánie, USA
Známé projekty: Sám doma 3, Heroes, Superman & Lois

Rya Kihlstedt je americká herečka, která se narodila v Pensylvánii a na vysoké škole Skidmore College absolvovala studium divadelních umění. Svůj filmový debut měla v roce 1993 v akčním thrilleru s názvem V zajetí ledu. O dva roky později se objevila v seriálu Heaven & Hell: North & South, Book III a ztvárnila Lizzie Elmsworth v seriálu The Buccaneers.

V roce 1997 zazářila jako Alice Ribbons v komedii Sám doma 3. Následují rok si zahrála ve sci-fi Drtivý dopad a nezávislém snímku Jaded. Kromě toho si zahrála po boku Petera Gallaghera v televizním filmu Brave New World.

Herečka si následně dala od hraní desetiletou pauzu a soustředila se na výchovu svých dvou dětí, Avy a Giovanniho. Ty má se svým manželem, hercem Gilem Bellowsem, jehož si vzala v roce 1994. Ke hraní se vrátila v roce 2009, a to komediálním filmem Ženy v nesnázích. Poté si zahrála v několika filmech i televizních seriálech, z těch zmiňme například Dextera, Nashville, Heroes, One Mississippi, Charmed či Love in the Time of Corona.

V roce 2019 též propůjčila svůj hlas postavě Kate Laswell ve videohře Call of Duty: Modern Warfare. Poté zamířila i do seriálů Obi-Wan Kenobi a Superman & Lois, kde si roku 2022 zahrála padouchy. Její sestrou je skvělá houslistka Carla Kihlstedt.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v