Shelby Flannery

Shelby Flannery


Celé jméno: Shelby Flannery
Místo narození: USA
Známé projekty: The 100, As They Fade, Schlaf Nicht

Shelby Flannery je začínající herečka, která toho za sebou opravdu moc nemá. Svou kariéru začala v roce 2010 v kraťasu As They Fade, další role přišla až o neuvěřitelných osm let později, kde se objevila v Schlaf Nicht. Štěstí ale přišlo v první polovině roku 2019. Do seriálu The 100 si ji totiž vytypoval sám tvůrce show Jason Rothenberg.

Ten jí nabídl roli Hope Diyozy. Shelby Flannery se tak objevila v kratičké scéně na konci páté řady. Zároveň ale dostala herečka přislíbeno, že si roli zopakuje v šesté (závěrečné) řadě, kde bude jednou z hlavních postav. Nebývá až tak příliš časté, že by herečka naprosto bez jakýchkoliv zkušeností, dostala hned hlavní roli. Většinou se musí herci prodírat epizodními rolemi, než dostanou nějakou hlavní.

Shelby Flannery se ovšem osvědčila a všem kritikům dokázala, že má na to hrát jednu z hlavních rolí ve známém seriálu. I když šestá řada je finální sezónou seriálu The 100, existuje tu potenciální šance, že se Flannery do role Hope ještě jednou vrátí. Ve hře je totiž i spin-off The 100, kde by se měly objevit i postavy právě z tohoto seriálu. Flannery tak může být s rolí spojená ještě několik let.

Foto: CW


Hraje v