Simon Helberg

Simon Helberg

9.12.1980 43 let

Celé jméno: Simon Maxwell Helberg
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Sexy párty, Joey, The Big Bang Theory

Simon Helberg je herec a komik, který se narodil v židovské rodině v Los Angeles v Kalifornii. Jeho otec Sandy je také hercem a matka Harriet vedoucí castingu. Herectví vystudoval na univerzitě v New Yorku. Už při studiích na New York University působil v divadelní společnosti Atlantic Theater Company.

Svou první větší roli dostal ve filmu Sexy párty (2002), kde ztvárnil jednoho ze šprtů. V roce 2004 si zahrál ve filmu Moderní popelka. V letech 2004–2006 hrál v seriálu Joey od Matta LeBlanca, představitele dnes už legendárního Joeyho Tribbianiho ze seriálu Friends. V letech 2005–2007 působil spolu s Derekem Watersem v komickém duu Derek and Simon. V roce 2007 vytvořil s komikem Bobem Odenkirkem i internetový seriál. Objevil se i v několika dalších seriálech, např. Reno 911!, Sabrina, the Teenage Witch. V projektu Josse Whedona Dr. Horrible's Sing-Along Blog si zahrál Moista.

Jeho průlomovou rolí se stal Howard Wolowitz, židovský inženýr, který bydlí se svou uřvanou matkou a věčně se snaží sbalit nějakou kočku. Od roku 2007 hraje v The Big Bang Theory jednu z hlavních rolí. V roce 2016 si zahrál po boku Meryl Streep v oscarovém životopisném snímku Florence Foster Jenkins.

Jako dítě dělal karate, zájem o herectví projevil až v pubertě. V devíti letech získal černý pás. Mezi jeho přednosti patří hra na piano, zpěv a schopnost imitovat různé hlasy a zvuky. Nejlépe umí Nicolase Cage a Al Pacina. Od roku 2007 je ženatý s herečkou Jocelyn Towne. Dne 8. května 2012 se jim narodila jejich první dcera Adeline a 23. dubna 2014 syn Wilder.

Foto CC BY-SA 2.0 iDominick, Wikimedia Commons


Hraje v