Steven R. McQueen

Steven R. McQueen

13.7.1988 36 let

Celé jméno: Steven Chadwick McQueen
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Piranha 3D, The Vampire Diaries, Chicago Fire

Jeho rodiče jsou Stacey Toten a herec/producent Chad McQueen. Je vnukem herce Stevea McQueena a filipínské herečky Neile Adams. Z otcova druhého manželství má mladšího bratra Chase McQueena (narozen 1995) a sestru Madison McQueen (narozenou 1997), z matčina druhého manželství s bývalým hráčem NHL Lucem Robitaillem má mladšího bratra Jesseho Robitaillea.

Steven si už během svého krátkého působení ve světě showbusinessu vytvořil zajímavé resumé. Ve vedlejších rolích se objevil jako zázračné dítě s hudebním nadáním Kyle Hunter v rodinném drama seriálu Everwood a v roce 2008 dostal od Disney Channelu hlavní roli Dereak Beaugarda ve filmu Minutemen. Menší epizodní role ztvárňoval například v seriálech CSI: Miami, Without a Trace, Numbers a Threshold.

Na stříbrném plátně se objevil v roce 2006 v nezávislém filmu Club Soda, za který vyhrál cenu pro nejlepšího herce v Beverly Hills Film Festival Audience Award. Objevil se i v jeho další sci-fi akční film Piranha 3D, kde získal hlavní roli.

Steven hraje v seriálu The Vampire Diaries bratra hlavní hrdinky Eleny, problémového teenagera, který se ocitá na nebezpečné a sebezničující cestě od smrti jejich rodičů. Od roku 2015 hraje opakující se roli postavy Jimmyho Borrelliho v seriálu Chicago Fire.

Je dobrým přítelem s Codym Kennedym. Mezi jeho dovednosti a koníčky patří bojová umění, lední hokej, kickbox a jezdění na koni.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v