Jeremy Gilbert

Jeremy Gilbert

Steven R. McQueen Sezóny 7 2009 - 2017


Bratr Eleny, který by pro svou sestru po tragických úmrtí v rodině udělal vše.

Jeremy je mladší bratr Eleny, která se o něj společně s tetou Jennou po smrti jejich rodičů stará. Jeremy se se ztrátou rodičů vypořádává vlastním způsobem, který zahrnuje konzumování alkoholu a braní drog. To není jediná ztráta, kterou Jeremy musí podstoupit. Má celkem i smůlu na holky a během pár měsíců mu zemřou dvě přítelkyně.

Jeremy přebere Tylerovi holku Vicki, kvůli čemuž to mezi nimi nezačne být zrovna nejlepší a začnou se oba nenávidět. Ani vztah s Vicki není růžový, protože Vicki je právě proměněna v upíra a nadělává Jeremymu spoustu potíží. Když je Vicki zabita Stefanem, Damon přinutí Jeremyho, aby zapomněl na Vicki a na to, co se jí stalo. Jeremy tak neví o existenci upírů, brzy se s ní ale obeznámí, když vypracovává esej pro nového učitele dějepisu Alarica Saltzmana. Pozná také upírku Annu, která ho původně chce pouze zneužít, aby získala Gilbertův deník, ale později se do něj zamiluje a začnou spolu udržovat bližší vztah.

Jeremy touží být jako Anna a tak jí poprosí o její krev, aby se mohl také proměnit v upíra. Následně je ale Anna zabita Jeremyho strýčkem Johnem, což Jeremyho utvrdí, že se promění v upíra. Naštěstí díky své nešikovnosti to nedokáže. Poté, co John Gilbert opouští Mystic Falls, dává Jeremymu magický prsten, který ho přivede k zpět životu, když zemře nadpřirozenou smrtí. Prsten se Jeremymu víckrát než jednou osvědčí. Jeremy si pomalu najde cestu k čarodějce Bonnie, se kterou začne chodit.

Jeremy Gilbert je…

Foto: CW