Temuera Morrison

Temuera Morrison

26.12.1960 63 let

Celé jméno: Temuera Derek Morrison
Místo narození: Rotorua, Bay of Plenty, Nový Zéland
Známé projekty: Star Wars, Green Lantern, Aquaman

Temuera Morrison je novozélandský herec, který se narodil roku 1960. Je synem hudebníka Laurieho Morrisona a synovcem sira Howarda Morrisona, který se živil jako bavič a muzikant. Má maorské, skotské a irské předky. Má sestru jménem Taini Morrison.

Po vystudování Wesley College a Western Heights High School jednu dobu pracoval se svým strýcem, ale po krátké době se rozhodl, že se dá na herectví. Cestuje tedy často mezi Novým Zélandem, Austrálií a USA.

Znát ho můžeme ze seriálů a filmů, kde přijímá nejrůznější role, ale většinou hraje ty záporné. Objevil se například ve filmech Kdysi byli bojovníky, Barb Wire, Nebezpečná rychlost 2: Zásah, Jak dopadají zoufalci?, Královna řeky, Trable v ráji, Stopař a Čerstvý maso. Roku 2011 si dokonce zahrál v komiksovém seriálu Green Lantern, a to jako Abin Sur.

Věnuje se však i seriálům a filmovým sériím. Znát ho mohou fanoušci Star Wars, kde se objevil v Star Wars: Epizoda II – Klony útočí jako Jango Fett. Zároveň tuto postavu namluvil i ve hrách. Kromě toho se všemožně věnuje Star Wars, protože dabuje především ve hrách různé postavy. Co se týče seriálů, tak se roku 1986 objevil v seriálu Seekers a roku 1987 v seriálu Adventurer. Dále se v letech 1992–2008 střídavě objevoval v seriálu Shortland Street jako Hone Ropata. Roku 2011 jsme ho mohli zahlédnout i v pár dílech seriálového Spartaka.

Aktuálně žije na Novém Zélandu. Se svou bývalou přítelkyní, zpěvačkou Kim Willoughby, má syna Jamese. Se svou další bývalou přítelkyní Peatou Melbourn má dceru Aorangi. Jednu dobu byl ženatý s Ashlee Howden-Sadlier. Poté byla jeho ženou Angela Marie Dotchin, a to v letech 1997–2002.

Foto CC BY US Embassy, Wikimedia Commons


Hraje v