Terry Chen

Terry Chen

3.2.1975 49 let

Celé jméno: Terry Chen
Místo narození: Edmonton, Alberta, Kanada
Známé projekty: Continuum, Van Helsing, The Expanse, Jessica Jones

Terry Chen je kanadský herec, který se narodil čínským rodičům. Po vystudování střední školy se přestěhoval do Calgery, kde studoval na tamní univerzitě. Ve světě herectví působí od roku 1996, ale až v roce 2000 se dostal více divákům do podvědomí. Svou rolí Bena Fong-Torrese ve filmu Na pokraji slávy dokázal, že je kvalitním hercem. Následně byl proto mnohem více obsazován do rolí ve filmech a seriálech.

Proslavil se především díky svým seriálovým rolím, kterých má nespočet. Hraje jak malé, tak větší role, ale většinou si ho v seriálech užijeme hned několik epizod. Z jeho prvních hereckých let zmiňme seriály Da Vinci's Inquest a Big Day, kde si zahrál větší role.

Roku 2011 byl obsazen do seriálu Combat Hospital jako Bobby Trang. Poté si zahrál Ethana Čchanga v seriálu Bates Motel, Xandera FenguHouse of Cards, ShumwayeThe 100, LingaStrange Empire a Marka BaoaThe Returned.

Jeho zatím největší seriálovou rolí je postava Curtise Čchena, kterého si v letech 2012–2015 zahrál v seriálu Continuum. Dále jsme ho mohli vidět ve větších rolích v seriálech Van Helsing, The Expanse, Jessica Jones a UnREAL.

Foto: Showcase


Hraje v