Thomas Haden Church

Thomas Haden Church

17.6.1960 64 let

Celé jméno: Thomas Richard McMillen
Místo narození: Woodland, Yolo County, Kalifornie, USA
Známé projekty: Spider-Man 3, John Carter: Mezi dvěma světy, Hellboy

Thomas Haden Church je americký herec, komik, scénárista a taktéž režisér. Svou práci v médií začal u mikrofonu, kde několik let působil jako mederátor rádia. Tam ostatně odhodil strach, následně zkoušel své štěstí na konkurzech. Průlom přišel v roce 1990, kdy získal roli v seriálu Křídla. Posléze mu vyšlo ještě pár dalších rolí a z Thomase se stal spíše herec než moderátor.

Churche ovšem lákala i scenáristická tvorba, a tak práskl s herectvím, opustil hollywoodské Los Angeles a vrátil se na Texas. Tam v klídku psal scénáře a taktéž natočil svůj debut Ubaleno v Kansasu. Jenže psaní scénáře ho nedokázalo úplně oživit, a tak byl sem tam nucen vzít nějakou roli, aby dokázal uživit rodinu. Následně jeho herecká kariéra byla úspěšnější než role tvůrce, a tak se Church rozhodl zůstat u hraní.

Pamatovat si ho můžeme jako Sandmana ve filmu Spider-Man 3. Tuto roli si zopakoval i ve snímku Spider-Man: No Way Home. Thomas Haden Church si taktéž zahrál v příliš nepovedené sci-fi John Carter: Mezi dvěma světy, svou reputaci si vylepšil o několik let později v poněkud zvláštním snímku Burákový sokol. Co se týče seriálů, tak na sebe nejvíc upozornil seriálem Rozchod.

Foto: Disney


Hraje v