Tom Cavanagh

Tom Cavanagh

26.10.1963 60 let

Celé jméno: Thomas Patrick Cavanagh
Místo narození: Ottawa, Ontario, Kanada
Známé projekty: Ed, Trust Me, The Flash, Darrow & Darrow

Kanadský herec Tom Cavanagh se narodil roku 1963 v Kanadě. Když mu bylo šest let, tak se se svou rodinou přestěhoval do Ghany. Do rodné země se vrátil až ve věku, kdy začal chodit na střední školu. V Kanadě studoval na střední škole v Lennoxvillu a poté na vysoké škole Champlain College, taktéž v Lennoxvillu. V době, kdy navštěvoval vysokou školu, projevil zájem o herectví, konkrétně o divadla.

Jeho zájem se stal nakonec splněným snem a Tom začal od roku 1991 vystupovat. Z počátku byl obsazován do malých vedlejších rolí různých kanadských a amerických seriálů a televizních filmů. Postupem času se z něj vypracoval známější herec, proto jej nabrali do novinky Providence. Tento seriál se začal vysílat roku 1999 a Tom v něm ztvárnil roli Douga Boyce.

V seriálu Providence však dlouho nevydržel, ale nemusel se o svou kariéru strachovat, protože byl hned následující rok obsazen do hlavní role seriálu Ed. V tomto seriálu si zahrál postavu Eda Stevense, o kterém bylo hlavní dění seriálu. Za tuto roli byl Tom nominován na takové ceny jako Golden Globe či TV Guide Award.

Léta 2000–2004 se tedy věnoval hlavně seriálu Ed, ale po jeho skončení následovaly další lákavé role. Velmi nabitým rokem byl rok 2006, kdy jsme jej mohli vidět ve filmech Dva týdny, Jak jíst smažené žížaly a Ta záležitost s Gray. Právě v posledním zmiňovaném filmu si Tom zahrál postavu Sama Baldwina, jednu z hlavních dvou postav. To však za rok 2006 nebylo vše, protože si ještě zahrál postavu Toma Farrella v seriálu Love Monkey – Hoch se zlatým uchem, která byla postavou hlavní.

Jak čas plynul, tak Tomovi nepřibývalo příliš rolí. Hlavní roli si střihl v televizním filmu Snow 2: Brain Freeze z roku 2007, o rok později si zahrál v televizní minisérii Psychopat z Green River, zahrál si i v seriálu Eli Stone a to Jeremyho Stonea a roku 2009 se objevil jako Connor ve třinácti epizodách seriálu Trust Me.

Roku 2010 si zahrál ve filmu Méďa Béďa a mohli jsme jej spatřit i v druhé sérii seriálu The Following. Od roku 2014 hrál jednu z hlavních rolí seriálu The Flash, a to doktora Wellse. Tuto postavu si tu nakonec zahrál hned několikrát, protože si kromě původního Wellse zahrál i jeho dvojníky z jiných Zemí. Jeho působení v seriálu skončilo roku 2021. Kromě toho se od roku 2016 věnoval sérii televizních filmů Darrow & Darrow, kde hrál Milese.

Tom má bratra a tři sestry, celkově je ze sourozenců druhý nejstarší. Roku 2004 si vzal za ženu Maureen Grise, se kterou má dvě dcery a dva syny.

Foto CC BY-SA 3.0 David Shankbone, Wikimedia Commons


Hraje v