Tom Ellis

Tom Ellis

17.11.1978 45 let

Celé jméno: Thomas John Ellis
Místo narození: Cardiff, Wales, Velká Británie
Známé projekty: Miranda, Rush, Lucifer

Tom Ellis je velšský herec, který se narodil roku 1978 v Cardiffu. Je synem Christophera Johna a Marilyn Jean Ellisových a má bratra Shanea a tři sestry. Vzdělával se na High Storrs School v Sheffieldu a v té době si zamiloval herectví. Následně šel proto studovat na Dramatic Studies at the Royal Conservatoire of Scotland.

Dnes se jedná o velmi populárního herce, který je znám především svými seriálovými rolemi. Jedinou větší filmovou roli měl ve snímku Zbouchni mě!, kde ztvárnil Zaka. Zpočátku však získával malé role, a to například v seriálech Nice Guy Eddie, Messiah: The Promise a No Angels.

Za zlomovou roli v jeho kariéře by se dal považovat Dr. Oliver ze seriálu EastEnders, kde si zahrál roku 2006. Zde se mimo jiné objevil po boku Tamzin Outhwaite, se kterou chodil již dříve, ale právě roku 2006 si ji vzal za ženu (poznal ji díky herci Jamesi McAvoyi, který je dodnes Ellisovým velkým kamarádem). Manželství jim vydrželo až do roku 2014, kdy se rozvedli, ale během doby společného manželství zplodili dvě dcery, a to Florence Elsie Ellis a Marnie Mae Ellis.

Dále se herec objevil v seriálech Suburban Shootout, The Passion, Harley Street a Monday Monday. Roku 2010 jsme ho mohli vidět v historickém fantasy seriálu Merlin, kde si střihl Cenreda. V té době se však již věnoval seriálu Miranda, kde si zahrál velkou roli, a to postavu Garyho Prestona.

Mezi jeho další seriály patří The Fades, Gates a The Secret of Crickley Hall. Roku 2014 byl obsazen do hlavní role seriálu Rush, kde si zahrál Williama P. Rushe, nicméně seriál neměl dlouhého trvání.

Jeho jednoznačně největší rolí je postava Lucifera Morningstara, vládce pekel, kterého hraje od roku 2016 v seriálu Lucifer. Seriál byl sice po třech sériích ukončen, ale dočkal se nečekaného vzkříšení díky streamovací službě Netflix, která mu objednala další epizody. Stalo se tak jednoznačně díky Tomu Ellisovi, který v této roli prostě zářil.

Výše jsme nakousli hercův osobní život, a proto se na něj ještě zaměříme. Ještě před svou první manželkou chodil s Estelle Morgan, se kterou má od roku 2005 dceru Noru Ellis. Po své první manželce začal chodit s herečkou a scenáristkou Meaghan Oppenheimer, kterou si vzal roku 2019 za ženu.

Ellis je fanouškem fotbalu a ve svém volném čase si rád zahraje golf. Zajímavostí je, že se narodil v naprosto stejný den jako slavná herečka Rachel McAdams.

Foto: FOX


Hraje v