Lucifer Morningstar

Lucifer Morningstar

Tom Ellis Sezóny 6 2016 - 2021


Samotný vládce pekel, který se už nudil, a tak se vzdal své funkce a přestěhoval se do Los Angeles, kde si otevřel klub.

Lucifer si dosud na Zemi užíval, vedl v Los Angeles klub Lux, ale když došlo k vraždě jeho známé a vyšetřování převzala detektiv Chloe Decker, jeho život se obrátil vzhůru nohama.

Lucifer je padlý anděl a bývalý vládce Pekla. Po vykázání z Nebe vládl po dlouhé věky Peklu, až se začal nudit a spolu se svou druhou rukou, démonkou Maze, ho opustil. Vydal se do Los Angeles, kde se Lucifer zbavil svých křídel a stal se majitelem luxusního nočního klubu Lux. Ten vedl pět let, než se stal svědkem vraždy zpěvačky jménem Delilah, která kdysi zpívala v Luxu. Lucifer ji seznámil s pár vlivnými lidmi, jež mu dlužili laskavost a hvězda byla na světě. Poté, co byla Delilah zastřelena a umřela Luciferovi v náručí, přijede vraždu vyšetřit policie a Lucifer se seznamuje s detektivem Chloe Deckerovou. Ta se snaží najít vraha, stejně tak jako Lucifer. Toho nakonec najdou i díky Luciferovým schopnostem a Lucifer je proti vůli Chloe jmenován civilním konzultantem u policie a v zásadě jejím parťákem.

Tom Ellis jako Lucifer. Foto: FOX

Lucifer při vyšetřování vražd často využívá své schopnosti, a to svou moc vytáhnout z nich jejich největší touhy, nebo sáhne k násilí a použije svou ohromnou sílu či jen podezřelým ukáže svůj pravý ďábelský obličej. Lucifer je také jako anděl nesmrtelný a nelze ho zranit lidskou zbraní. Kupodivu k tomu ale dojde a chvíli mu trvá, než zjistí, že se tak děje pouze v přítomnosti Chloe. Naštěstí se ovšem extrémně rychle uzdravuje, takže to není takový problém, pokud mu zrovna nejde o život.

Lucík, jak ho s oblibou nazývá jeho bratr Amenadiel, má také velice rychlý metabolismus, díky čemuž musí požít opravdu velké množství alkoholu a drog, aby něj měly nějaký účinek, což velice rád a často činí. Stejně tak se rád oddává sexu a je pro ženy a muže nadmíru přitažlivý. Výjimkou je Chloe, na kterou jeho šarm nepůsobí.

Bývalý vládce Pekel umí komunikovat s duchy právě zemřelých či se svými andělskými sourozenci, které přivolá tak, že se k nim pomodlí. Ovládá telekinezi a jakmile získá zpět svá křídla, může létat. Hovoří všemi lidskými jazyky, i když čtení se to netýká. Nikdy nelže a je velice nadaný detektiv, díky čemuž pracuje s Chloe. Je neuvěřitelně talentovaný zpěvák a také pianista, podle jeho slov byli jeho žáky Mozart, Liberace nebo Elton John.
loading…