Tom Felton

Tom Felton

22.9.1987 36 let

Celé jméno: Thomas Andrew Felton
Místo narození: Epsom, Surrey, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Harry Potter, Murder in the First, The Flash

Herec Tom Felton je synem Petera a Sharon Feltonových. Narodil se v Epsonu a chodil na školy West Horsley’s Cranmore School a Howard of Effingham School. Jako mladý rád zpíval. Má starší bratry Ashelyho, Jonathana a Chrise.

Felton se už jako malý objevil v několika filmech a seriálech, ale jeho první a zároveň největší rolí se stala postava nenáviděného blonďáka Draca Malfoye z filmové série Harry Potter. Objevil se tu ve všech osmi filmech a získal si srdce celé řady fanoušků.

Ač se bude Felton snažit sebevíc, tak se přiřazování k této roli nikdy nezbaví. Po konci Harryho Pottera se začal soustředit na svou hereckou kariéru, kterou tak úspěšně zahájil. Nejprve se jako Dodge Landon objevil ve filmu Zrození planety opic a poté ztvárnil Edwarda ve snímku From the Rough.

Roku 2014 se objevil v deseti epizodách seriálu Murder in the First, kde ztvárnil Ericha Blunta, a dále si zahrál Tonyho Pastulu ve filmu Against the Sun. Od roku 2016 ho můžeme vídat v roli Juliana Alberta v seriálu The Flash.

Od února 2008 chodí s Jade Olivia, se kterou se seznámil na natáčení filmové série Harry Potter.

Foto CC BY 2.0 vivek jena, Wikimedia Commons


Hraje v