Tyler Hoechlin

Tyler Hoechlin

11.9.1987 36 let

Celé jméno: Tyler Lee Hoechlin
Místo narození: Corona, Kalifornie, USA
Známé projekty: 7th Heaven, Teen Wolf, Superman & Lois

Tyler Hoechlin je americký herec, který se narodil roku 1987 v kalifornské Coroně. Je synem Dona a Lori Hoechlinových, mladším bratrem Travise a Carrie a starším bratrem Tannera. Mezi jeho předky patří jak Němci a Irové, tak i původní američtí obyvatelé.

Už během studia na základní škole se začal věnovat baseballu, ve kterém byl skutečně dobrý, a proto se mu později chtěl věnovat profesionálně. Na střední škole Santiago High School patřil mezi nejlepší hráče, přičemž ve druhém ročníku byl zvolen nejlepším obráncem. Kromě toho, že se dařilo jemu, se dařilo i jeho týmu.

Díky sportovnímu stipendiu si mohl dovolit navštěvovat Arizona State University, odkud po roce zamířil na University of California, kde se věnoval studiu sociologie. Baseballu se věnoval i nadále, ale ve svém životě se nakonec vydal jiným směrem.

Už od svých devíti let se taktéž věnoval herectví, přičemž první filmové role se dočkal už v jedenácti letech. Jeho prvním velkým snímkem byl film Road to Perdition, ve kterém si zahrál Michaela Sullivana Jr. Jeho role tu nezůstala bez povšimnutí, a proto byl záhy obsazen do seriálu 7th Heaven, kde hrál v letech 2003–2007 postavu Martina Brewera.

Jeho další filmové role už nebyly tak dobré, objevil se totiž například ve snímcích Grizzly: Pomsta šelmy, Slunovrat či Týden bez závazků. Kromě toho se herectví nevěnoval naplno, protože totiž stále studoval. Navíc se i nadále věnoval baseballu, na který se chtěl soustředit čím dál více, a proto kvůli němu dokonce odmítal různé role, mezi které patří například i účast ve filmové sérii Stmívání.

Vše se změnilo okolo roku 2010, tehdy totiž Hoechlin utrpěl zranění, kvůli kterému se nemohl věnovat baseballu naplno. Navíc byl v té době obsazen do poměrně úspěšného seriálu Teen Wolf, kde začal hrát Dereka Halea. Toho tu nakonec hrál až do roku 2017, přičemž právě díky této roli se nakonec rozhodl naplno věnovat herectví a zanechat baseballu.

Z jeho dalších rolí zmiňme účast ve filmech Everybody Wants Some!!, John Stratton: V první linii, The Domestics a Dokážeš udržet tajemství? Roku 2016 se mu naskytla další velká herecká příležitost, byl totiž obsazen do seriálu Supergirl jako samotný Superman. Tato postava se tu později začala objevovat čím dál častěji (především v crossoverech), a proto stanice CW rozhodla o tom, že Hoechlinovi věnuje vlastní seriál nazvaný Superman & Lois.

Během hraní Supermana si odskočil i do herní série Final Fantasy, ve které v sedmém díle propůjčil svůj hlas Sephirothovi. Kromě toho se vrátil i k seriálu Teen Wolf, když se objevil v následném filmovém pokračování.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v