Wilmer Valderrama

Wilmer Valderrama

30.1.1980 44 let

Celé jméno: Wilmer Eduardo Valderrama
Místo narození: Miami, Florida, USA
Známé projekty: That '70s Show, From Dusk till Dawn: The SeriesNCIS

Wilmer Eduardo Valderrama je americký herec, producent, zpěvák a televizní osobnost. Narodil se v Miami na Floridě. Jeho otec vlastní půjčovnu farmářského náčiní. Když mu byli tři, s rodinou se přestěhovali do Venezuely. Ale znovu ve čtrnácti se přestěhoval zpět do Států. Má kolumbijské a venezuelské předky.

Valderrama ze začátku hrál v několika hrách, včetně A Midsummer Night's Dream and Rumors. Svůj profesionální debut měl ve španělské reklamě Pacific Bell. Na návrh učitele si pořídil vlastního agenta a byl obsazen do minisérie CBS Four Corners and in Omba Mokomba. Od roku 1998 do 2006 hrál Feza v sitcomu That '70s Show. V době natáčení pilotního dílu chodil ještě na střední školu. V roce 2003 si zahrál DJ Keokiho ve filmu Party Monster. Poté produkoval a hostoval v sérii MTV Yo Mamma a objevil se třikrát v Punk'd spolu s Ashtonem Kutcherem.

V dubnu a květnu 2003 se objevil ve hře Blackout, adaptaci filmu Drunks, která byla velmi dobře kritiky hodnocená. Nadaboval Rodriga v animovaném filmu Really Big Movie, Mannyho v seriálu Handy Manny. Poté měl významnou roli v El Muerto, indie filmu režírovaným Brianem Coxem a založeném na komiksu od Javiera Hernandeze. V lednu 2007 si založil vlastní značku mužské módy „Calavena“.

V roce 2010 si zahrál v seriálu Wizards of Waverly Place na Disney Channelu. V roce 2011 se objevil ve třech dílech Royal Pains jako Eric Kassabian, dealer s uměním. V listopadu 2013 se přidal k hlavnímu obsazení From Dusk Till Dawn: The Series. Od roku 2016 hraje zvláštního agenta NCIS Nicholase Torrese v seriálu NCIS.

Foto: CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v