Angelica

Angelica

Bella Ramsey Sezóny 1 2020 - 2020


Dívka žijící ve městě Cittàgazze.

Základní informace

Angelica je jedna z dětí, který byly zanechány ve městě Cittàgazze po té, co všichni dospělí buď utekli, nebo byli přeměněni fantomy.

Angelica vyrůstala se svou mladší sestrou Paolou, starším bratrem Tulliem a rodiči ve městě Cittàgazze, které se nachází v paralelním vesmíru, kde lidé nemají daemony. Její život se však změnil, když Lord Asriel otevřel bránu mezi svým a jejich světěm a tím způsobil to, že město zamořili takzvaní fantomové, kteří se živí Prachem a tím pádem napadají pouze dospělé. Mnoho dětí tak zůstalo samo ve městě buď kvůli tomu, že jejich rodiče byli přeměněni, nebo protože utekli z Cittàgazze pryč.

Kvůli tomu zůstala Angelica ve městě pouze se svými sourozenci a ostatními dětmi, kteří si tam dělali, co chtěli. Angelica byla jednou z prvních, koho Lyra Belacqua ve městě potkala a kdo jí pověděl, co se tam stalo. Vzhledem k tomu, že Lyra a Will zapříčinili smrt jejího staršího bratra, chtěla se jim pomstít a vzít jim jedinečný nůž, zorganizovala společně s ostatními dětmi na dvojici útok. Ten se však nezdařil a to díky tomu, že se objevila Serafina Pekkala se svým daemonem a Lyru s Willem zachránila.

Foto: BBC One
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!