Herec Ewan Mitchell prozradil, co je Aemond zač a jak získal tuto roli

Herec Ewan Mitchell prozradil, co je Aemond zač a jak získal tuto roli

30.12.2022 16:00


Aemond Targaryen jednoznačně patří mezi nejlepší a nejzajímavější postavy seriálu House of the Dragon. Není proto divu, že se novináři neustále zajímají o jeho představitele.


Seriál House of the Dragon nám představil několik opravdu zajímavých postav. Mezi nimi se mimo jiné tyčí i Aemond Targaryen, druhý syn Alicent Hightower, který v mládí přišel o oko. Ten vlastně sehrál ve válce Tanec draků klíčovou roli, protože právě on omylem zabil svého synovce Luceryse, čímž celou válku odstartoval.

Jeho představitel, herec Ewan Mitchell, se nedávno rozpovídal o tom, jak tuto roli získal: „Zúčastnil jsem se konkurzu jako všichni ostatní. Obvykle jsem dost nervózní, když jedu na konkurz, ale tentokrát jsem byl dost v klidu, a tak jsem dokonce cestou usnul, což se mi ve veřejné dopravě nikdy nestává. Pamatuju si, že jsem tam šel s vědomím toho, že tu roli chci, ne, že ji potřebuji. Jakmile jsem byl na řadě, přišel jsem co možná nejpomaleji, aby mě všichni viděli, aby věděli, že existuju.“

(V pokračování si Aemonda užijeme ještě více. Foto: HBO)

Netušíme sice, kdo další se o roli Aemonda ucházel, nicméně Mitchell musel excelovat, když ho tvůrci nakonec vybrali. A musíme říct, že rozhodně učinili správné rozhodnutí, protože i v samotném seriálu Mitchell hraje Aemonda famózně.

Ewan Mitchell se dále rozhovořil o tom, co je Aemond Targaryen vlastně zač: „Maskérnu jsem si tentokrát opravdu oblíbil, protože jakmile jsem se na sebe poprvé podíval do zrcadla, neviděl jsem sebe, ale Aemonda Targaryena. On je zajímavý už od pohledu, nemusí říct ani slovo. Celé to oblečení, dlouhé vlasy a páska přes oko jsou prostě něco. Člověk může být nebezpečný a skvělý šermíř, ale když je takový jen s jedním okem, je to naprosto odlišný typ zrůdy.“

Zdroj článku: Winter is Coming


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!