House of the Dragon

House of the Dragon


Po úspěchu seriálu Game of Thrones, který patří mezi neúspěšnější, nejvýdělečnější a nejsledovanější seriály všech dob, se stanice HBO rozhodla investovat peníze do projektu, který bude zasazen do stejného fiktivního světa a bude se odehrávat cca 200 let před událostmi původního seriálu. Přesně tímto seriálem je House of the Dragon.

Seriál slouží jako prequel Game of Thrones a zaměřuje se na královskou dynastii Targareynů, dračí rod, který určoval směr dějin Západozemí. Konkrétně se soustředí na dobu, ve které byl králem Viserys I. Targaryen. Ten sice nebyl pro dějiny téměř nijak významný, nicméně po jeho smrti nastala válka, ve které se jeho potomci přeli o dědictví Železného trůnu. Tato občanská válka vešla ve známost jako Tanec draků.

Vznik tohoto seriálu byl oznámen roku 2019, tedy toho roku, kdy skončil seriál Game of Thrones. Stalo se tak ve chvíli, když vedení stanice neschválilo jiný prequel, pracovně nazvaný Bloodmoon, jenž se měl odehrávat tisíc let před událostmi Game of Thrones. Stanice tehdy pro House of the Dragon objednala 10 epizod, které byly natočeny v průběhu roku 2021.

Seriál se nakonec dočkal premiéry 21. srpna 2022, a to na streamovací službě HBO Max. V jeho čele stojí duo Ryan Condal a Miguel Sapochnik, kteří představují hlavní producenty seriálu. Mezi další tvůrce patří i spisovatel George R. R. Martin, který u seriálu figuruje především jako odborný konzultant.

(Rod Draka soustředí svou pozornost především na rod Targaryenů. Foto: HBO)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu House of the Dragon

Thumbnail Play icon


loading…