Třetí řada se začne natáčet ještě letos a tvůrce Ryan Condal se opět vyjádřil k menšímu množství epizod

Třetí řada se začne natáčet ještě letos a tvůrce Ryan Condal se opět vyjádřil k menšímu množství epizod

16.6.2024 10:00


Seriál House of the Dragon je stále úspěšný a kvalitní, nicméně to vypadá, že jednotlivé řady bude tvořit čím dál méně epizod. Nyní se k tomu vyjádřil tvůrce Ryan Condal.


Fanoušci byli nadšení z toho, když stanice HBO obnovila Rod draka pro druhou sérii, nicméně později byli zklamáni oznámením toho, že pokračování bude mít pouze osm epizod místo obvyklých desíti. Tvůrci to tehdy okomentovali tím, že přesně tolik epizod potřebují pro správné odvyprávění příběhu, nicméně zhruba před měsícem bylo naznačeno, že o tom nerozhodli tvůrci, ale samotná stanice.

Nedávno toto téma opět nakousl hlavní tvůrce Ryan Condal, který řekl, že za menší množství epizod může vícero faktorů. „Toto je velký a ambiciózní seriál, který se stal problémový v rámci počtu natáčecích dnů a množství financí, díky kterým je ho potřeba vytvořit. Financí máme sice strašně moc, ale i ty jsou omezené,“ řekl Condal, čímž přiznal, že jedním z důvodů byly omezené finance.

(Druhá řada byla zkrácena kvůli rozpočtu i příběhu. Foto: HBO)

Condal dále dodal svůj tvůrčí pohled na věc: „Jakmile jsme měli hotovou první řadu a věděli jsme, kde jsme na tom příběhově, měli jsme jasnou cestu ke konci. Díky tomu jsme mohli určit, kolik času budeme ještě potřebovat na odvyprávění veškerého příběhu. Kvůli tomu se muselo poupravit složení jednotlivých řad, k čemuž vlastně došlo v případě druhé řady. Snížení na osm epizod nám velmi pomohlo.“

Kromě toho jsme vás před pár dny informovali o tom, že se seriál dočká třetí série, nicméně jsme nevěděli, kdy ta se začne natáčet. Nyní nám to bylo naznačeno, podle všeho se kamery rozjedou ještě tento rok. Mělo by k tomu dojít někdy na podzim, nicméně i tak je pravděpodobné, že se pokračování dočkáme až v roce 2026. Draci a další efekty prostě potřebují spoustu času na přípravu.

Zdroj článku: Winter is Coming (první a druhý článek)


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!