Ve čtvrté epizodě draci konečně začali tančit

Ve čtvrté epizodě draci konečně začali tančit

9.7.2024 18:00


Tak jsme se dočkali. Pokud jste doposud tvrdili, že je tempo druhé řady pomalé, čtvrtý díl vám musel vše vynahradit. Tanec draků konečně odstartoval.


Čtvrtá epizoda The Red Dragon and the Gold se zaměřila na tažení zelených. Ti nakonec došli až k Havranovu hřadu, který obléhali. Černí poslali na pomoc dračici Meleys, s čímž zelení počítali, a tak vypustili Vhagar, aby se s ní vypořádala. Do všeho se zamotal král Aegon na Sluncežárovi, a tak mohl vypuknout skutečný tanec draků.

„Právě byly odpáleny první rakety. Na konci tohoto dílu všichni viděli hřiby po raketách, díky čemuž si uvědomili, že válka vstoupila do nové části. Po tomto střetu se změní všechny válečné strategie, protože je vše naprosto jinak. Právě tohoto se Viserys a Rhaenys obávali,“ prozradil tvůrce Ryan Condal o prvním skutečném střetu draků.

(Konečně jsme se dočkali pořádného střetu draků. Foto: HBO)

Ke konfliktu se vyjádřil i režisér Alan Taylor: „Čím víc jsem četl scénář, tím víc jsem si uvědomoval, že to není bitva, ale že to je něco jiného. Armáda tu sice útočila na hrad, ale o ten nikdy nešlo. Šlo o to vylákat draka. Naším cílem bylo zahýbat příběhem seriálu. Předstírali, že něco dělají, ale ve skutečnosti dělali něco jiného. Jakmile se objevili draci, začalo to být o tom, o čem to mělo být.“

Natočení celé bitvy bylo složité, co se týče příprav i postprodukce. Šlo přeci jenom o první pořádný střet draků, který pro celý štáb představoval velkou výzvu. Diváci se však konečně dočkali, takže pokud jste doposud tvrdili, že je druhá řada pomalá, nyní jste museli změnit názor.

Zdroj článku: EW


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!