Druhá řada Humans míří na české AMC

Druhá řada Humans míří na české AMC

16.2.2017 17:37


Jak dopadne soužití humanoidů a lidí? Naučí se roboti citu nebo si lidé sestrojí vlastní stroj zkázy? Tato série nabídne divákům napětí, řešení složitých životních rozhodnutí i romantická vzplanutí. Českou premiéru druhé řady seriálu Humans odstartuje televizní stanice AMC už příští čtvrtek.


Roboti nebo lidé, kdo převezme vládu nad světem? 


Ohromující sci-fi pokračuje

Jak dopadne soužití nové formy života inteligentní technologie – synthů a té stávající – lidstva a kdo odpoví na otázku, co to znamená cítit a být na živu? Strhující sci-fi Humans z paralelní přítomnosti, kde každá správná rodina má mimo běžných spotřebičů i vlastního vysoce výkonného robotického pomocníka těžko rozeznatelného od normálních lidí, pokračuje. Jak to ale často bývá, i sebelepší plán mívá své chyby a roboti nemusí vždy pracovat tak, jak si lidstvo plánovalo.
 

Humanoidi – multifunkční pomocníci do domácnosti. Anebo ne? 

První série sledovala poklidné soužití spokojených rodin a jejich lidských robotů – synthů. Ti byli stvořeni, aby pomáhali s domácnostmi a dopřáli unaveným lidem trochu volného času. Vše se zvrtlo ve chvíli, kdy agresivní a věčně podrážděná humanoidka Niska utekla s kódem k povědomí všech robotů, tedy i s možností vdechnout jim vůli přestat poslouchat rozkazy a začít se sami rozhodovat. Její hon po svobodě pokračuje i nadále a zbylí roboti netuší, kde by mohla být. Místo toho se humanoidi Mia, Leo a Max snaží najít si své místo ve světě. Jak pomalu začínají vyplouvat na povrch zprávy o nevyzpytatelném chování synthů, následky jednoho na první pohled jednoduchého řešení dramaticky navrátí dávno zapomenuté křivdy zpět na práh rodiny Hawkinsových. Joe a Laura jsou tak místo řešení manželských problémů postaveni před nelehkou volbu, která by dostala jejich rodinu z nepříjemného světla. Příběh plný napětí, složitých životních rozhodnutí, romantických vzplanutí a umělé inteligence pokračuje.
 


Nová tvář s sebou přináší nové zápletky

Jedním z mnoha překvapení a zvratů, jež pro diváky druhá série Humans chystá, je přírůstek do hereckého obsazení. V příběhu se nově objeví herečka Carrie-Anne Moss známá jako Trinity z nezapomenutelné sci-fi trilogie Matrix. „Miluju, když si můžu zahrát někoho opravdu chytrého. V tomto seriálu se mi to povedlo, hraji totiž specialistku na umělou inteligenci doktorku Athenu Morrowovou,“ popsala svou roli Mossová. Doktorku Morrowovou najme milionář Milo Khury, aby pro něj pracovala na tajném projektu. Athena je však nedůvěřivá a místo svého úkolu se zaměří na vlastní cíl, stvoření nového druhu vědomí strojů.
 

Nehýbat, nedýchat, nemrkat!

Zahrát důvěryhodně vysoce výkonný stroj bez hlubších citů představuje pro plno herců tvrdý oříšek. „Nejtěžší na roli syntha je určitě mrkání a dýchání. Samozřejmě, není to tak, že by naši herci nesměli dýchat vůbec, jen si na to musí dávat pozor. Když se robot ocitne v silně emotivní situaci, není u něj patrné zrychlené dýchání a stejně tak to nesmí být vidět ani u herce. Mrkání stroj provádí jako promyšlený proces, s cílem očistit čočky kamer – očí. Herci proto mrkají jen velmi málo a strojeně,“ popsal těžkosti z natáčení režisér Dan O’Neill. I díky němu vyhrál seriál v roce 2015 jednu z British Screenwritters‘ Awards, rok na to získal cenu Best Drama Series a Britská akademie filmového a televizního umění mu udělila ocenění za digitální kreativitu. Mezi další potíže, na něž si herci synthů musejí dávat pozor, patří pohyb. „Každý člověk má svou specifickou chůzi. Pokud by roboti nabyli vlastní povědomí, ruku v ruce s ním si musí vytvořit i osobní gesta,“ prozradil O’Neill.

Už jste druhou řadu seriálu viděli v původním znění? Nebo si ji pustíte s českým dabingem? A jak vám prostředí druhé série učarovalo?

Sledujte také facebookové stránky AMC CZ&SK a dozvíte se další novinky ze seriálu Humans.
 

Podívejte se, co vás čeká v druhé sezoně:

Thumbnail Play icon

Jít na Humans | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře