Identita vypravěče bude odhalena

Identita vypravěče bude odhalena

19.4.2019 14:48


Posledních pět let nás celým seriálem provází vypravěč. Nikdy jsme však neviděli jeho tvář. V posledních dílech seriálu se ale můžeme těšit na odhalení vypravěčovy identity. A proto jsme pro vás připravili článek s teoriemi, kdo by vypravěč mohl být.


Není žádným tajemstvím, že hlas vypravěči propůjčuje dabér Anthony Mendez. Jeho pravou identitu ale tvůrci seriálu drží v tajnosti. Naštěstí na odhalení nebudeme muset čekat dlouho, protože ono velké odhalení má přijít v posledních dílech seriálu. Tvůrkyně seriálu Jennie Snyder Urman v rozhovoru pro časopis The Hollywood Reporter ale naznačila, že všichni vypravěče známe.

Všichni víme, kdo vypravěč je. Nic víc k tomu říct nemůžu. Vypravěč je spojen s příběhem – je to určitá postava, se kterou skrz jeho/její úhel pohledu zažíváme stále více věcí.

(Jaká je identita vypravěče? Foto: CW)

Po internetu koluje velká spousta teorií o tom, kdo by záhadný vypravěč mohl být. My si pro vás připravili shrnutí všech těchto teorií.

1. Mateo

Snad úplně první teorie, která vznikla. Kdyby byl Mateo vypravěč, vysvětlilo by se tím, jak dobře zná Jane a její život.

(Foto: CW)

2. Janin dědeček

Mateo starší sice už zemřel, ale i tak by mohl příběh své vnučky vyprávět – v telenovele je možné úplně vše.

(Foto: CW)

3. Rogelio

Všichni víme, jak si Rogelio potrpí na dramatičnosti. A toto je právě důvod, proč by mohl být vypravěč. A že vypravěč nemá stejný hlas jako Rogelio? Jeden fanoušek podotkl, že by toto mohla být stejná situace jako v seriálu Jak jsem poznal vaši matku, kde vystupoval Ted Mosby jako vypravěč i jako postava.

(Foto: CW)

4. Jane

Nebylo by asi žádným překvapením, kdyby vypravěčem byla samotná Jane. Není ale moc jasné, proč by měla mužský hlas – ale jsme přece v telenovele ne?

(Foto: CW)

5. Jennie Snyder Urman

Další teorie říká, že vypravěčem je samotná tvůrkyně seriálu. Tato teorie pramení z toho, že Snyder Urman velice ráda diváky napíná jeho identitou. A navíc by byla zábava propojit skutečný svět a svět Jane the Virgin.

(Foto: Frederick M. Brown/Getty Images Entertainment/Getty Images)

Co na tyto teorie říkáte vy? Kdo si myslíte, že je vypravěč?


Jít na Jane the Virgin | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!