Supergirl do kin přiletí v roce 2026

Supergirl do kin přiletí v roce 2026

15.5.2024 12:00


Základy DCU utvoří hrdinové z Kryptonu. Po Supermanovi totiž na plátna vpadne i jeho sestřenice Supergirl, kterou si střihne hvězda seriálu House of the Dragon. Film bude teprve druhým hraným celovečerním projektem o Dívce z oceli.


Nové DCU, které mají na starost James Gunn & Peter Safran, pomalu dostává svou tvář a aktuálně víme, že letos odstartuje animovaným seriálem Creature Commandos. V něm se vrátí Viola Davis jako Amanda Waller a tentokrát shromáždí tým vedeným Rickem Flagem starším (Frank Grillo). Na Creature Commandost naváže druhá řada Peacemakera, ve které se znovu potkáme s maniakálním antihrdinou v podání Johna Ceny. A DCU logicky odstartuje i na filmovém plátně.

Creature Commandos se dočkáme v průběhu příštích měsíců. Foto: Warner Bros. Animation

Prvním kinoprojektem bude Superman (dříve Superman: Legacy) přímo od režiséra a scenáristy Jamese Gunna. V něm si Muže z oceli zahraje David Corenswet, kterého doplní například Nicholas Hoult, Rachel Brosnahan nebo Wendell Pierce. A v první kryptonské sólovce by se měla objevit i Milly Alcock v roli Supergirl. Dívka z oceli se následně dočká i vlastního filmu, který chystá režisér Craig Gillespie podle scénáře Any Nogueiry.

Nový Superman debutuje v příštím roce. Foto: Warner Bros. Discovery

Supergirl: Woman of Tomorrow se zaměří na rozdílnosti mezi oběma kryptonskými hrdiny. Supergirl v něm uvidíme jako dívku, která viděla zkázu svého domovského světa a následně se dostala na Zemi, kde se snaží začít nový život. Kryptonská novinka debutuje 26. června 2026 a naváže na prozatím jediný hraný snímek Supergirl z roku 1984. Tehdy hrdinku ztvárnila Helen Slater a nedopadlo to moc úspěšně. Jakpak se asi v roli povede Milly Alcock?

Půjdete na novou Supergirl do kina?


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!