Bloodsport

Bloodsport

Idris Elba Sezóny 1 2021 - 2021


Žoldák, který se pokusil zabít Supermana kryptonitovou střelou. Vůdce druhého týmu Task Force X.

Informace

Skutečné jméno: Robert DuBois
Výška: 1,85 m
Váha: 105 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: John Byrne, Karl Kesel
Představitel: Idris Elba
Poprvé se objevil: Superman vol. 2, #4 (duben 1987)

Filmy

O Bloodsportovi

Veterán vietnamské války, který byl od svého narození vychováván k zabíjení a krutosti, to přesně je Bloodsport. Po traumatech, která si z Vietnamu přinesl, se pustil do kariéry nájemného žoldáka a zabijáka a přesně takhle vpadl do komiksů.

Komiksy

Bloodsport debutoval v komiksu v roce 1987 a tvůrci hned představili jeho origin. DuBois, jenž se zamiloval do vietnamské války, nesmírně trpěl kvůli postižení svého bratra Michaela, který během bojů ztratil nohy a pustil se do vlastního boje o spravedlnost.

DuBois se vydal na dráhu nájemného žoldáka, kvůli čemuž jej vyhledal sám zlotřilý miliardář Lex Luthor z Metropolis a nabídl mu skvostný kontrakt. Robert díky tomu získal kryptonitové náboje a následně postřelil samotného Supermana. Právě po tomto svém útoku si začal říkat Bloodsport. Superman naštěstí střet s brutálním zabijákem přežil a jelikož Jimmy Olsen dokázal vyhledat Michaela DuBoise, přestal nakonec Robert se svými útoky a byl uvržen do vězení.

Bloodsportův nejslavnější čin je postřelení Muže z oceli. Foto: DC Comics

Ve svých dalších příbězích se pak Robert stal součástí Task Force X a pod vedením Amandy Waller se zúčastnil nespočtu misí. Bojoval také s Batmanem i Deadshotem. V novějších příbězích převzal pak roli Bloodsporta Alexander Trent, jenž ale několikrát musil čelit útokům z DuBoisovy strany.

Robert se v posledních letech vrátil jako vedlejší záporák do několika sérií. Jeho výskyt ve filmu The Suicide Squad ale rozhodně zvýší jeho popularitu, tudíž jej brzy čekejme v dalších příbězích.

Filmy a seriály

Bloodsporta jsme viděli v animovaném seriálu Justice League Unlimited a postava na něm založená se objevila i v kultovním Smallville. DuBois se objevil i v projektu Supergirl, kde si jej zahrál David St. Louis.

DuBois v seriálu Supergirl. Foto: CW

DC Extended Universe

Filmový Bloodsport byl dříve ve službách neznámé organizace a dostal za úkol zabít samotného Supermana. DuBois sice využil kryptonitové střely a na Muže z oceli úspěšně vystřelil, nepodařilo se mu však největšího hrdinu zabít, ale jen poslat na jipku.

Idris Elba jako Bloodsport. Foto: Warner Bros.

Díky tomuto incidentu byl DuBois zatčen a poslán do nechvalně proslulého vězení Belle Reve. Zde pod přísným dohledem dozorců a samotné Amandy Waller dlouho působil jako uklízeč, dokud jej Amanda násilím a pod hrozbami uvěznění jeho vlastní dcery naverbovala do „A-týmu“ Task Force X. Bloodsport v čele nového týmu vyrazil do jihoamerické ostrovní země Corto Maltese, kde se podílel na záchranných misích Ricka Flaga i Harley Quinn. Následně, po Flagově vraždě, se mu povedlo porazit Peacemakera, jenž mezitím zešílel. Při útoku Starra se Bloodsport jako první odhodlal ubránit obyvatele celého Corto Maltese před mimozemskou hvězdicí a společně s ostatními členy jednotky nakonec obrovské monstrum porazil. Na samém konci příběhu dokázal vyjednat propuštění svých spojenců i beztrestnost pro svou dceru.