Čaroděj Shazam

Čaroděj Shazam

Djimon Hounsou Sezóny 3 2019 - 2023


Mocný dlouhověký čaroděj, jenž předá svou sílu Billymu Batsonovi.

Informace

Skutečné jméno: Mamaragan
Výška: 1,83 m
Váha: 79 kg
Barva očí: černá
Barva vlasů: šedá
Autoři postavy: C.C. Beck, Bill Parker
Představitel: Djimon Hounsou
Poprvé se objevila v: Whiz Comics #2 (únor 1940)

Filmy

O Shazamovi

Mocný čaroděj, který na konci svého panování předá moc Billymu Batsonovi, to je Shazam. Pojďme si jej popsat trochu podrobněji.

Komiksy

Rok po Marvelově debutu byl v rámci jeho originu představen i mocný čaroděj, jenž mu předal schopnosti. V prvotních příbězích byl Shazam staroegyptským mágem, jehož vlastní jméno znělo Shazamo a musel porazit nepřítele Oggara, aby se stal nejmocnějším uživatelem magie na Zemi. Později předal moc Black Adamovi, jenž ji ovšem zneužil, proto si jako svého následujícího šampiona vybral Billyho Batsona.

Po přesunu k DC se Shazam znovu představil jako nesmírně silný čaroděj, jenž ovšem místo Egypta pocházel ze starověkého Kanaánu. Mladý pastýř zde získal obrovskou moc a stal se šampionem s mocí následujících božských bytostí, jíž vyvolal vykřiknutím anagramu slova MARVEL VLAREM:

M jako Marzoshova výdrž A jako Arelova rychlost R jako Ribalviova moc V jako Voldarova síla E jako Elbiamova odvaha L jako Lumianova moudrost

V rámci moderního věku DC se Shazam objevil v kultovních sériích jako Trial of Shazam a pomohl Spectrovi nalézt SupermanaDay of Vengeance. Velký part pak sehrál v rámci New 52 a to v sérii Trinity War, kde jakožto nejvyšší představitel božské rady uvrhl Pandoru, Question a Phantom Strangera do vyhnanství a kvůli přejmenování Captain Marvela na Shazama získal jméno Mamaragan. V DC Rebirth se pak čaroděj představil jako člen týmu The Immortals.

Čaroděj na začátku Trinity War. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Shazam se objevil v hraném snímku Adventures of Captain Marvel, kde jej ztvárnil Nigel De Brulier, a dále se mihl i v animáku Superman/Shazam!: The Return of Black Adam. V seriálovém Shazamovi se vyskytuje jeho mentorská náhrada, samotný čaroděj se ale pak ukázal v animovaném Batman: The Brave and the Bold.

Videohry

Čaroděj se objevil v akční mlátičce Mortal Kombat vs. DC Universe a nedávno jsme si za něj mohli zahrát i v Lego DC Super Villains.

DC Extended Universe

V rámci rozvětveného vesmíru DC si čaroděje zahrál Djimon Hounsou a uvedl se tím, že Billymu Batsonovi předal své schopnosti.

Djimon Hounsou jako čaroděj Shazam. Foto: Warner Bros.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!