Kapitán Boomerang

Kapitán Boomerang

Jai Courtney Sezóny 2 2016 - 2021


Poněkud šílený australský zabiják a jeden z největších Flashových nepřátel. Člen Operační skupiny X.

Informace

Skutečné jméno: George „Digger“ Harkness
Výška: 1,85 m
Váha: 76 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Autor postavy: John Broome, Carmine Infantino
Představitel: Jai Courtney
Poprvé se objevil v: The Flash #117 (prosinec 1960)

Filmy

O Boomerangovi

Flash v Central City v průběhu let čelil mnohým nepřátelům. Jen málokterý z nich znamenal pro Šarlatového běžce tak vytrvalého nepřítele, jako Kapitán Boomerang. Australský bijec dokázal Flashe potrápit mnohokrát, působí i coby přední člen Operační skupiny X.

Komiksy

Filmy a seriály

Digger se objevil v seriálu Arrow, kde si jej střihl herec Nick E. Tarabay, viděli jsme jej pak i v celé řadě animovaných seriálů jako Young Justice nebo Justice League Unlimited. Ve filmové tvorbě mimo DCEU se pak Digger ukázal například v animácích Justice League: The Flashpoint Paradox či Justice League Dark: Apokolips War. Hlas mu v těchto projektech nejčastěji propůjčil Liam McIntyre.

Nick E. Tarabay jako Digger v seriálu Arrow. Foto: CW

Videohry

Digger se objevil v DC Universe Online, kde coby Boomerang přejal nějaké rysy i od druhého nositele této přezdívky, Owena Mercera. Coby hratelná postava působil i ve třech Lego hrách. V brzké době bude i jednou z hlavních postav chystané hry Suicide Squad: Kill the Justice League.

Za Boomeranga si zahrajeme v Suicide Squad: Kill the Justice League. Foto: Rocksteady Studios

DC Extended Universe

Filmový Harkness se narodil 9. prosince 1985 v australské Korumbuře a vychovával jej jeho nevlastní otec, který k němu neměl úplně nejpříkladnější vztah. Postupně se dostal do Spojených států, kde zahájil zločineckou kariéru jako Kapitán Boomerang. Bohužel si ke svým aktivitám vybral město Central City, které ochraňoval Flash. Konfrontace s tímto hrdinou dostala Harknesse do věznice Belle Reve, kde se padouch brzy stal členem "Walleřiny ":character:5506 Operační skupiny X.

Na svou první misi s Oddílem do Midway City vyrazil Harkness po boku Ricka Flaga a dalších desperátů. Hned na počátku oklamal Slipknota, kterému pak Waller a další odbouchli mozkovou bombu, a následně se svými spolubojovníky stanul v boji proti Enchantress a Incubovi. Po porážce zloduchů se vrátil do Belle Reve a zákonitě zde coby zločinec odsouzený třemi doživotními tresty, zůstal.

Boomerang na misi v Midway City. Foto: Warner Bros.

O pár let později byl součástí nového týmu Ricka Flaga, který Amanda poslala na misi do ostrovního státu Corto Maltese. Bohužel, tzv. Projekt Jotunheim, který měla skupina zlikvidovat, Harkness nikdy nespatřil. Při výsadku totiž na pláži v Corto Maltese utrpěl smrtelné zranění, když jeho kolegyně Mongal zlikvidovala helikoptéru, jež vypálil osté třísky přímo do Harknessova obličeje.

Jai Courtney jako Kapitán Boomerang. Foto: Warner Bros.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!