Mercy Graves

Mercy Graves

Tao Okamoto Sezóny 1 2016 - 2016


Luthorova bodyguardka a nejbližší důvěrnice.

Informace

Skutečné jméno: Mercedes Graves
Výška: 1,83 m
Váha: 69 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Paul Dimi, Bruce Timm
Představitelka: Tao Okamoto
Poprvé se objevila v: Detective Comics #735 (srpen 1999)

Filmy

O Mercy

Mercy je mladá a krásná žena, která se umí pořádně poprat. Není divu, že si právě ji vybral Lex Luthor jako svou osobní strážkyni.

Komiksy

Po debutu v animovaných seriálech se Mercy poprvé objevila v komiksu roku 1999. V této době byla bodyguardka blonďatá a Luthora chránila společně s kolegyní Hope. Na počátku jednadvacátého století bylo odhaleno, že Mercy a Hope jsou Amazonky, což potvrdila čarodějka Kirké.

(Původní Mercyina komiksová podoba; Foto: DC Comics)

Během Luthorova prezidentování stála Mercy po boku svého šéfa a poté, co Batman a Superman nečestnou hlavu státu svrhli, zůstala mu jeho zaměstnankyně překvapivě stále věrná.

V pozdějších událostech se Mercy několikrát zachovala jako hrdinka, jednou dokonce zachránila život Supergirl, kterou chtěl zabít superpadouch Prometheus.

Reboot New 52 změnil Mercyin vzhled, když se z ní stala asijská tmavovláska. Pracuje zde pro Luthora a v dobách jeho nepřítomnosti řídí LexCorp.

(Mercy v New 52; Foto: DC Comics)

Mercy hrála důležitou roli i v prequelové sérii k filmu Batman v Superman, kde pomáhá Luthorovi domluvit schůzku s nejvyššími vládními představiteli.

(Mercy v rozhovoru s Luthorem; Foto: DC Comics)

Filmy a seriály

Mercy Graves se objevila v několika animovaných filmech a seriálech. Za všechny jmenujme Superman: Brainiac Attacks, kde ji mluvila dabingová matadorka Tara Strong, a také v populárním filmu Superman: Doomsday, v němž mluvila Mercy hlasem Cree Summer.

(Mercy Graves ve filmu Superman: Doomsday; Foto: Warner Bros. Animations)

DC Extended Universe

Luthorova bodyguardka sehrála důležitou roli i v DCEU. Nejprve se postarala o organizaci schůzek Luthora a senátorky June Finch, následně vypátrala Bruce Waynea na tajné misi v LexCorpu a nakonec nevědomky propašovala bombu do Kapitolu, kde na následky výbuchu zemřela.

(Tao Okamoto v roli Mercy Graves; Foto: Warner Bros.)
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!