Nereus

Nereus

Dolph Lundgren Sezóny 2 2018 - 2023


Jeden z králů sedmi moří a otec Mery.

Informace

Skutečné jméno: Nereus
Výška: 1,96 m
Váha: 110 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: červená
Autoři postavy: Geoff Johns, Paul Pelletier
Představitel: Dolph Lundgren
Poprvé se objevil v:Aquaman Vol 7 #19 (červen 2013)

Filmy

O Nereovi

Nereus patří mezi novější postavy v podmořském světě a jedná se o arcinepřítele hrdinky Mery. Zároveň vládne království Xebel a mnohdy zle potrápil samotnou Atlantidu.

Komiksy

Nereus se narodil v Xebelu poté, co jej král Atlan smetl z souše do mořských vod. Od mládí opovrhoval Atlantidou a rozhodl se ji zničit. Vyrostl v oblasti Bermudského trojúhelníku, do které Atlanťané zakleli jeho království a prošel značně militantní výchovou, jež jen prohloubila jeho nenávist vůči Atlantidě.

Později se coby armádní velitel zasnoubil s princeznou Merou, jež dostala za úkol zabít krále Atlantidy. Jelikož se ze své mise nikdy nevrátila a xebelský král Ryus zemřel, provolali obyvatelé zakleté říše Nerea. Když se ale princezna vrátila z mise po uši zamilovaná do Aquamana, žárlivý Nereus se ji hned pokusil zabít. Vzhledem k tomu, že krátce poté Xebel napadl první atlantský král Atlan a zmrazil téměř celé království, museli bývalí milenci uzavřít dočasné spojenectví a hrozbu zastavit. Když však Atlan napadl Atlantidu, obrátil se Nereus proti Aquamanovi a spojil se s Ocean Masterem, díky čemuž následně atlantskému superhrdinovi dlouze škodil.

Nereus v dobách kontinuity New 52. Foto: DC Comics

DC Rebirth je Nereus pouhým odleskem svého dřívějšího já a zatím nedostal dostatečnou příležitost.

DC Extended Universe

Ve snímku Aquaman je Nereus otcem Mery a vládcem Xebelu, který se rozhoduje, zda se přidá na stranu zlotřilého Orma, či podpoří svou dceru a Aquamana.

Dolph Lundgren jako král Nereus. Foto: Warner Bros.