Peacemaker

Peacemaker

John Cena Sezóny 1 2021 - 2021


Superpadouch, který hodlá dosáhnout míru všemi možnými způsoby a neštítí se kvůli tomu zabíjet.

Informace

Skutečné jméno: Christopher Smith
Výška: 1,88 m
Váha: 93 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Pat Boyette, Joe Gill
Představitel: John Cena
Poprvé se objevil: Fightin' 5 #40 (listopad 1966)

Filmy

O Peacemakerovi

Mír je všem normálním lidem posvátný. Pokud se jej ale snažíte dosáhnout všemožnými prostředky, stane se z vás šílenec, jakým bezpochyby je Peacemaker. Ten hodlá jít přes tisíce mrtvol, aby dosáhl svých pochybných představ o míru.

Komiksy

Peacemaker je původně dílem komiksového vydavatelství Charlton Comics a na stránkách komiksu debutoval v roce 1966, o dvacet let později ale přešel k DC. Původně pracoval jako diplomat a snažil se docílit co nejvíce mírových řešení. Jednoho dne ovšem začal trpět obsesí, že míru lze dosáhnout jen tím nejkrajnějším řešením a pustil se tak do svého vlastního tažení plného nesmírné brutality. Pod „vlivem ducha svého otce“, bývalého vůdce nacistického koncentračního tábora se neštítil nikdy žádného zabíjení.

Peacemaker je v komiksech už téměř šedesát let. Foto: Charlton Comics, DC Comics

Jednou uvěřil lži, že v jeho helmě jsou shromážděny duše všech, které kdy zabil, přičemž následně čelil hněvu samotného Eclipsa. Peacemakera jsme viděli i v nových sériích Suicide Squad i crossoveru Doomsday Clock, kde bojoval s Dr. Manhattanem. Ve světě DC existují ještě další nositelé této přezdívky, žádný z nich ale nedosáhl věhlasu Christophera Smithe.

Inspirace

Peacemaker posloužil jako hlavní zdroj adaptace pro slavnou postavu Komedianta v univerzu Watchmen. Paradoxně, Alan Moore, představil Komedianta roku 1986, pár měsíců před oficiálním odkoupením původního Peacemakera.

Komediant vychází z Peacemakera. Foto: Warner Bros.

DC Extended Universe

I filmový Peacemaker miluje mír za každou cenu a je ochoten postřílet co nejvíc mužů, žen a dětí. Při svých činech ale překročil únosnou mez a byl poslán do vězení Belle Reve. Zde jej Amanda Waller přidělila k Bloodsportovi, byť oba dva muži ovládali zhruba stejné schopnosti brutálního vraždění.

John Cena jako Peacemaker. Foto: Warner Bros.

Smith se s DuBoisem a dalšími padouchy vypravil do Corto Maltese, kde bojoval proti místním vojenským silám junty a omylem společně s Bloodsportem vyvraždil i tábor vzbouřenců pod vedením Sol Sorie. Peacemaker pomohl i s průnikem do Jotunheimu, kde však dal najevo své pravé pohnutky. V drsném souboji zabil Ricka Flaga a hrozil i zabitím Ratcatcher 2, dokud jej nezastavil Bloodsport.

Přes zdánlivou smrt byl Peacemaker z trosek Jotunheimu zachráněn a převezen zpět do Belle Reve. Nyní jej čeká jeho sólové dobrodružství.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!