Perry White

Perry White

Laurence Fishburne Sezóny 2 2013 - 2016


Šéfredaktor Daily Planet. Šéf Lois a Clarka.

Informace

Skutečné jméno: Perry White
Výška: 1,78 m
Váha: 91 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Jerry Siegel a Joe Shuster
Představitel: Laurence Fishburne
Poprvé se objevila v: Superman #7 (listopad 1940)

Filmy

O Perrym

Každé úspěšné noviny potřebují tvrdého šéfa a nejlepší deník v Metropolis, Daily Planet, jej má v Perry Whiteovi. Tento zkušený novinář je zároveň i důležitou osobností v životech Lois Lane a Clarka Kenta.

Komiksy

Od roku 1938, kdy Superman debutoval na stránkách komiksu, pracoval spolu s Lois pro noviny Daily Star, jimž šéfoval George Taylor. Až v listopadu 1940 přivedli Siegel se Shusterem tvrdého a zkušenostmi ošlehaného novináře Perryho Whitea. Ten se okamžitě zařadil mezi důležité postavy v sériích Action ComicsSuperman.

Jeho role se nezměnila ani v průběhu dalších desetiletí a později externě pracoval i pro Gotham Gazzette. Za rozhovor se Superboyem obdržel Pullitzerovu cenu a vystupoval i v kultovním komiksu Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?, který Alan Moore přivedl na svět roku 1986. Vystupoval i v dalších skvělých komiksech, z nichž jmenujme The Death of Superman a Man of Steel.

(Perry ve své typické roli. Foto: DC Comics)

V moderní době se Perry řadil ke kritikům prezidenta LuthoraPublic Enemies a svou roli sehrál i ve Final Crisis. V New 52 i současném Rebirth pak pokračuje ve své roli tvrdého šéfa.

Filmy a seriály

Ray Wise mluvil Perryho v prvním filmu DCAU Superman: Doomsday a co se hrané produkce týče, tak v té jej poprvé ztvárnil Jackie Cooper a to rovnou ve všech čtyřech dílech Reeveova Supermana. Frank Langella pak tuto roli převzal v Singerově Superman Returns, kde se dokonce Perryho syn Richard v podání Jamese Marsdena oženil s Lois.

Perry je často zobrazován i v animovaných seriálech jako jsou Superman či Batman: The Brave and the Bold. V Supermanovi s Georgem Reevesem Whitea hrál John Hamilton a v kultovním Lois and Clark: The New Adventures of Superman mu tvář propůjčil Lane Smith.

(Lane Smith jako Perry White. Foto: ABC)

DC Extended Universe

DCEU představuje Perryho jako zavilého novináře, který si jde tvrdě za svým. Na doporučení Lois Lane přijme Clarka Kenta. V Batman v Superman zadá Kentovi vypracovat reportáž o zápasu NFL mezi Gothamem a Metropolisem, ale Clark jej neposlechne a radši v Gothamu hledá informace o Batmanovi. Perry jej posléze pokárá, aby mohl do děje zasáhnout významně ještě před velkým střetem hrdinů tím, že poskytl Lois helikoptéru na setkání s Luthorem.

(Laurence Fishburne v roli Perryho Whitea. Foto: Warner Bros.)
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!