Stanice připravuje nový seriál s Elliotem Stablerem v hlavní roli

Stanice připravuje nový seriál s Elliotem Stablerem v hlavní roli

28.1.2021 12:00


Stanice NBC vyvíjí nové seriály ze světa Zákon a pořádek. V jednom z nich bude v hlavní roli hrát Christopher Meloni jako Elliot Stabler, kterého si můžete pamatovat z prvních dvanácti řad Útvaru pro zvláštní oběti.


Producent Dick Wolf je jedním z nejúspěšnějších a nejznámějších amerických producentů seriálů. Na začátku roku 2020 podepsal novou obrovskou smlouvu s Universal Television (NBC), která vysílá a streamuje jeho pořady už 36 let.

NBC Universal se snaží využívat více svoji streamovací platformu Peacock, na kterou nedávno přidalo většinu z Wolfových seriálů. O tak skvělého producenta tedy nemůže studio přijít a tak s Wolfem podepsalo dvě smlouvy, které mají dohromady cenu asi jedné miliardy. Ve smlouvách se Dick Wolf upsal studiu na pět let a NBC po něm chce devět seriálů, které by mohlo vysílat (včetně současných).


V současnosti se Wolfovi na stanici NBC vysílají čtyři seriály. Tři seriály z Chicaga, Chicago Fire, Chicago P.D. a Chicago Med, a seriál Law & Order: Special Victims Unit, který je se svojí 22. řadou nejdéle vysílajícím seriálem v hlavním vysílacím čase. Kromě toho mu na stanici CBS běží další dva seriály, FBI a FBI: Most Wanted, které ale nejsou podle našich informací součástí smlouvy s NBC. Jen tak mimochodem, i u FBI plánuje ještě jeden spin-off.

Dick Wolf by tak měl v pěti letech přijít s dalšími pěti seriály. Prozatím víme o dvou chystaných. A oba mají být přírůstky světa Zákon a pořádek.

Prvním z nich je Law & Order: Hate Crimes. Volně přeloženo jako Zákon a pořádek: Zločiny z nenávisti. Seriál se má odehrávat znovu v New Yorku a má pojednávat o elitním týmu vyšetřovatelů, kteří pečlivě a energicky vyšetřují jakékoli zločiny motivované diskriminací. Jelikož je ve skutečnosti tato jednotka součástí reálného Útvaru pro zvláštní oběti a často si navzájem tyto jednotky vypomáhají, je očekáváno, že by se něco podobného mělo dít i v seriálech.

Už v září 2018 stanice NBC objednala 13 dílů k tomuto sedmému přírůstku Zákona a pořádku. Seriál měl sloužit jako spin-off Law & Order: SVU a postavy se měly představit v její 20. řadě. Nicméně stanice seriál odložila na neurčito. Konečně v červnu 2020 vyšla další zpráva a to, že se seriál přesunul na streamovací službu Peacock. Důvodem přesunu bylo hlavně množství násilí, které má seriál zachycovat, a které by tak muselo být v seriálu cenzurováno. Na Peacocku už taková striktní pravidla nejsou.

(Foto: NBC)

Druhým seriálem je Law & Order: Organized Crime. Seriálu se rozhodně dočkáme už v tomto roce. K newyorské policii se vrací Elliot Stabler, aby bojoval s organizovaným zločinem a to poté co utrpěl strašlivou osobní ztrátu. Nicméně město a policie se za deset let, co byl pryč, dramaticky změnily, a Elliot se musí přizpůsobit novému systému práva během vlastního momentu zúčtování. V průběhu seriálu budeme sledovat Stablerovu cestu k nalezení rozhřešení a k znovu se postavení na nohy; a to během toho, co povede novou elitní údernou jednotku, která trhá nejsilnější zločinecké syndikáty města jeden po druhém.

Seriál byl potvrzen 21. března 2020 a měl se vysílat už na podzim 2020. Seriál se podle prvních slov má točit okolo Christophera Meloniho, který se na stanici vrací jako Elliot Stabler. Nicméně kvůli neustávajícím potížím s pandemií koronaviru se seriál přesunul až na jaro 2021. Bylo oznámeno, že 25. ledna 2021 se začal seriál natáčet.

(Foto: NBC)

A teď dobrá zpráva pro fanoušky SVU. Elliot Stabler se nejdříve před začátkem svého nového seriálu objeví v současné 22. řadě a znovu se po deseti letech potká se svojí dlouholetou kolegyní Olivii Bensonovou. Těšíte se na jeho návrat?


Jít na Law & Order: Special Victims Unit | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře