Amanda Rollinsová

Amanda Rollinsová

Kelli Giddish Sezóny 12 2011 - 2023


Starší detektivka v Útvaru pro zvláštní oběti v New Yorku.

Detektivka Amanda Rollinsová byla přiřazena k Útvaru pro zvláštní oběti poté, co se do New Yorku přestěhovala z Atlanty. Má dvě dcery, Jesse (jejíž otcem je poručík Declan Murphy) a Billie (jejíž otcem je bývalý přítel Al Pollack).

V díle Home Invasions bylo odhaleno, že má problém s hazardem a dluží 20 tisíc dolarů. Kapitán Donald Cragen ji místo vyhazovu nabídl pomoc. Od té doby chodí na setkání anonymních gamblerů. Má problematickou sestru Kim, která pokaždé, když přijede do New Yorku, Amandu dostane do potíží.

Rollinsová se sblížila s Nickem Amarem a Dominickem Carisim a u obou bylo mezi nimi cítit sexuální napětí. Občas s nimi ale při jistých případech nesouhlasila a jejich vztah se komplikoval. Nicméně s Carisim dokázali najít společnou notu a dali se dohromady.

Na konci roku 2022 se v díle And a Trauma in a Pear Tree se vzali. Ve stejném díle Amanda od Útvaru pro zvláštní oběti odešla. Přijala nabídku profesorky na místní univerzitě. Zpráva nepříjemně zasáhla Bensonovou, která se s tím den nemohla srovnat.

Poté co se stala profesorkou kriminálního chování na Fordhamské univerzitě, otěhotněla.

(Foto: NBC)

Objevila se v dílech:

Law & Order: SVU:

Ostatní seriály:
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!