Dominick 'Sunny' Carisi jr.

Dominick 'Sunny' Carisi jr.

Peter Scanavino Sezóny 9 2014 - 2023


Bývalý detektiv v Útvaru pro zvláštní oběti, který přijal místo asistenta okresního návladního pro stejnou jednotku.

Dominick Carisi přesídlil na okrsek, poté co seržantka Olivia Bensonová vypsala místo „zkušeného, empatického detektiva“ po degradování Nicka Amara na pochůzkáře. Předtím pracoval u Útvaru pro zvláštní oběti na Staten Island (dva měsíce), Brooklynu (necelý měsíc) a v Queens (týden). Ačkoli jeho drzý hádavý přístup nebyl vždy po chuti Bensonové a ostatním, ukázal velkou vyslýchací schopnost, kdy se dokáže vcítit do podezřelých a přinutit je, aby se mu otevřeli.

Má italsko-americké předky a je katolík. Dva z jeho bratranců jsou kněží a když byl dítě, vzhlížel ke knězi, který ho jednou zachránil. Také se jeden čas chtěl knězem stát.

Chodil na večerní hodiny na právnickou školu Fordham a často nabízel právní služby v případech, které jednotka měla. U soudu Lewise Hodda pomáhal asistentovi státního návladního Rafaelu Barbovi. V roce 2016 zvládl státní zkoušky, ale rozhodl se u jednotky zůstat po smrti Mikea Doddse.

V roce 2019 se stal asistentem okresního návladního po rezignaci Petera Stonea. Jeho částečný odchod z jednotky nepomohl jejich dosud platonickému vztahu s Amandou Rollinsovou, se kterou se hodně sbližoval. Amanda mu jednou řekla, že jí hodně chybí a vadí ji, že se rozhodl přijmout roli právníka. S novou detektivkou útvaru, Kat Tominovou, nikdy neměli dobrý vztah, protože Dominick jako právník se nemůže plnou měrou zastávat obětí a musí je připravit čelit drsné realitě na soudě a jeho možném verdiktu. V případu Zoey Carrery se dokonce s Kat hodně pohádali.

(Foto: NBC)

Objevil se v dílech:

Law & Order: SVU:

Ostatní seriály: