Chester Lake

Chester Lake

Adam Beach Sezóny 2 2007 - 2008


Detektiv Útvaru pro zvláštní oběti.

Chester Lake byl detektivem u brooklynského Útvaru pro zvláštní oběti a později u manhattenského Útvaru pro zvláštní oběti, kde měl za partnera Odafina Tutuolu.

Lake má původní americké indiánské předky. Je na své předky hrdý a říká, že to právě oni postavili New York. Každý mužský člen jeho rodiny byl železářem. V jednom díle odhalil, že sbírá vzácné knihy. Často trpí nespavostí, což je často vhodné k vyřešení případů.

Lake soutěžil jako amatérský bojovník smíšeného boje s přezdívkou „Naptime“ a chtěl se stát profesionálem, ale musel skončit poté, co si natrhl šlachu. Bylo odhaleno, že měl těžké dětství a vyrůstal v pěstounské péči. Jakmile se mohl osamostatnit, udělal si policejní zkoušku a vstoupil na akademii.

Po střelbě a zabití kolegy policisty, Edwarda Kralika, byl Lake odhalen jako člen Společenstva VDOQ se sídlem ve Filadelfii. Jedenkrát za měsíc se skupina scházela a dělala prezentace o nevyřešených případech vražd. Skupina pracovala bez politiků a šéfů a snažila se sjednat spravedlnost u odložených případů. Lake byl zapálený do vyřešení znásilnění a vraždy Alisy Hernandezové, což bylo jeho první případ před deseti lety. Lake podle všeho později unesl jedinou svědkyni, Cecelii Cruzovou, ale rekonstrukce Kralikovy střelby Lakea očistila a místo toho odhalila existenci třetího střelce, před kterým Lake chtěl Cecelii ochránit. Lake byl nakonec nalezen v opuštěné budově, kde po něm Fin chtěl, aby se kvůli Cecelii vzdal. Třetí střelec, strážník Thomas Crane z týmu pro chytání uprchlíků, se poté se snažil Lakea zabít. Nicméně SVU se podařilo Kralika a Cranea zavčas spojit a Bensonová se Stablerem ho zatkli dříve, než mohl Lakeovi ublížit..

Lake později vypovídal u Craneova znásilnění a vraždy, kde vysvětlil, že se setkal s Kralikem a snažil se sesbírat vzorek DNA předtím, než byl napaden. Nicméně křivě vypovídal, když podle něj nevěděl, že Alisiin vzorek znásilnění byl příliš poškozený, aby se mohl použít. Díky tomu bylo později jasné, že soud nevyhraje. Lake tak v noci zavraždil Cranea a za jeho vraždu byl zatknut a uvězněn.

(Foto: NBC)

Objevil se v dílech:
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!