Elliot Stabler

Elliot Stabler

Christopher Meloni Sezóny 15 1999 - 2023


Detektiv u Útvaru pro zvláštní oběti, bývalý partner Olivie.

Elliot „El“ Stabler st. byl detektivem v Útvaru pro zvláštní oběti na Manhattanu. Byl více než dvanáct let partnerem Olivie Bensonové a jejich nadřízeným byl kapitán Donald Cragen.

Více než 30 let je ženatý s Kathy Stablerovou, kterou si vzal v roce 1984, když jim bylo oběma sedmnáct. Mají spolu pět dětí: Maureen, Kathleen, dvojčata Elizabeth a Richarda, a Elliota juniora.

Narodil se 20. října 1966 v Queens. Pochází z irsko-americké katolické rodiny a je z šesti sourozenců (tří bratrů a dvou sestrer). Jeho otec Joseph byl policista. Svoje zaměstnání a penzi ztratil, když odmítl vypovídat ohledně jeho kolegů. S rodiči neměl dobrý vztah – otec ho fyzicky a emocionálně týral a jeho matka Bernadette trpěla bipolární poruchou. Když byli Elliotovi tři roky, pokusila se během jednoho ze svých záchvatů zabít. Díky tomu všemu Elliot „vymazal své dětství“ a s matkou se skoro nestýká.

Poté co skončil u Námořní pěchoty, chodil Elliot na Queens College, kde získal bakalářský titul. Během služby u Pěchoty si nechal vytetovat na předloktí orla, zeměkouli a kotvu.

Stabler byl detektivem na 16. okrsku na Manhattanu, který je známý jako Útvar pro zvláštní oběti a vyšetřuje sexuální zločiny. Do práce byl zapálený, ale jeho oddanost se někdy změnila až k posedlosti, díky čemuž si případy bral příliš osobně a ovlivňovalo to jeho úsudek. Ale i tak měl Stabler 97% úspěšnost uzavřených případů. Jeho odznak má číslo 6313.

V roce 2011 na konci 12. řady musí Elliot zastřelit osmnáctiletou dívku Jennu Foxovou. Ta poté co usvědčila tři podezřelého z vraždy její matky, začala po podezřelých střílet. Jelikož ani na Elliotův příkaz zbraň nesklonila, nezbylo mu nic jiného než ji v sebeobraně zastřelit. Elliot byl sice komisí očištěn, ale jelikož nedokázal čin hodit za hlavu, rozhodl se u policie rezignovat.

(Foto: NBC)

Objevil se v dílech:

Organized Crime

Ostatní seriály:
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!