Historie se opakuje: Další herec natrvalo u seriálu končí

Historie se opakuje: Další herec natrvalo u seriálu končí

9.3.2022 17:00


Vlastně takovýto článek vydáváme skoro po konci každé řady a už se to pomalinku začíná zajídat. Každý rok se rozloučíme s herci, kteří jsou v seriálu už nějakou dobu, a stanice jim odmítá za roli přidat. Dělo se to minulý rok a i předminulý. Letošek není výjimkou.


Není potřeba chodit kolem horké kaše. Všichni tu pochopitelně mluvíme o Nicku Zanovi a jeho skvělém Natu Heywoodovi. Ostatně o konci postavy v seriálu se mluvilo již minulý rok. Každý, kdo umí počítat, si rychle dokázal dát dohromady, že Zanovi vyprší kontrakt. A všichni známe maličkou (a lakomou) stanici CW, která zkrátka hercům nepřidává.

Je naprosto běžnou praxí, že čím více sezón stráví herec v jednom seriálu, tím má větší výplatu. Jeho tzv. powerstar roste na síle. Pro dlouho pokračující seriály je tak těžké najít vhodný balanc mezi rozpočtem na honoráře a rozpočtem na vše ostatní (podívejte se například na honoráře herců u posledních řad Game of Thrones či Friends, pozn. red.). Jelikož se seriál potýká s poměrně nízkou sledovaností, je nutné rozpočet na honoráře udržovat ve stabilní a nejlépe neměnné rovině.

(Nejen Michal David nesnáší loučení. Foto: CW)

Už takto jsme přišli minulý rok o Dominica Purcella (který kolem svého odchodu udělal pěkný rozruch), v předchozích letech zase o Maisie Richardson-Sellers, Brandona Routha a další. Letos byl na řadě Nick Zano, kterého jsme se v seriálu poprvé dočkali během druhé série v roce 2016. Zano přesto v seriálu setrval poměrně dlouho. Patří mu krásné třetí místo hned po neporazitelné Caity Lotz a Amy Pemberton. Obě herečky jsou v seriálu od samého začátku.

Nick Zano již od začátku sedmé série věděl, že tato je jeho poslední. Sedl si tedy s tvůrci, vymysleli finální příběh pro Heywooda a scénu, jak se s ostatními postavami rozloučí. Většina herců o Zanově odchodu nevěděla, ale během jistých náznaků během sedmé řady bylo všem jasné, že odchod je nevyhnutelný. Zatím v tuto chvíli nemáme zprávy, že by Zano měl v případné osmé řadě hostovat.

Mrzí vás odchod? A kdo je další na řadě?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)


Jít na Legends of Tomorrow | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!