Aubrey Plaza o nešťastném osudu jedné seriálové postavy

Aubrey Plaza o nešťastném osudu jedné seriálové postavy

29.7.2019 13:37


Cestování časem s sebou nese řadu výhod i nevýhod, obzvláště každé narušení toku času má tvrdé následky. Černého Petra si bohužel vytáhla Lenny, která ve zlomku sekundy kvůli časovým démonům přišla o partnerku a dceru. Herečka Aubrey Plaza nedávno prozradila, jak se pod maskou Lenny cítila.


Přestože je cestování časem naprosto průkopnická záležitost, každý nemá zápal změnit svůj vlastní osud jako David, ba získat druhou šanci a začít od nuly. Ve čtvrté epizodě závěrečné série jsme poznali, co cestování časem má za nevyhnutelné následky. Časoví démoni, kteří požírají čas, se zaměřili na rodinu Buskerových. Lenny přišla o svoji lásku Salmon, které se povedlo přivést na svět malou Violete, Violence Lollipop Buskerovou chcete-li. Jenže Lenny byla nucena sledovat celý život své dcery, jež si prošla pubertou, dospělostí a stářím v několika málo vteřinách, dokud Lenny nezůstala úplně sama. Přestože jí David nabízel způsob, jak si mohla ulevit od bolesti, Lenny se oddala zármutku a nedovolila Davidovi prosadit si svou. Ten se totiž snažil osvobodit Switch ze zajetí Třetí divize bez ohledu na to, co se stalo v útrobách kultu. David připravil Lenny o všechno, co ji dělalo šťastnou, a proto se rozhodla spáchat sebevraždu. Při této scéně David odhaluje to, co v něm doopravdy dřímá, neshledává se vinným za smrt své nejlepší kamarádky, zato vnímá tento akt jako pokus o sabotážní zákrok vesmíru. Další osoba si jej dovolila opustit.

V rámci prvního promítání třetí řady byla vyzpovídana herečka Aubrey Plaza, která v Legionovi ztvárňuje Lenny. Ta se rozpovídala o cestě k rodinnému zázemí, které se Lenny snažila vytvořit. „Byla jsem nadšená z toho, že se letos zaměříme na její zranitelnou stránku. Donedávna byla hotová nezávislá divoška. Avšak našla si lásku svého života a byla připravená se usadit, což by v jejích rukou nabíralo podivných rozměrů. Ale ovšem tento plán se jí brzy vytratí před očima,“ zmínila herečka.


Lenny konečně odhalila své pravé já. Foto: FX

„Opravdu mě to zasáhlo,“ svěřila se Plaza ke scéně, kdy musela vidět celý minutový život své seriálové dcery. „Bylo to velmi traumatizující. Byla to velmi smutná a strašlivá scéna a jsem ráda, že už to mám za sebou. V závěrečné řadě Lennino pravé já má možnost vyplavat na povrch. Poprvé po třech řadách dosáhla pocitu vnitřního klidu.“

Herečka také prozradila, jak vnímala smrt své seriálové postavy. Lenny v seriálu několikrát zemřela a posléze byla vzkříšena, ale tentokrát se jednalo o jakýsi poslední krůček ke změně, potažmo vyústění vývoje jejího charakteru. „Její celá existence spočívá na bedrech Davida Hallera, a to, co nakonec udělá, je jakýsi pokus převzít kontrolu nad svým životem, získat zpátky svoji moc. Bylo by deprimující a nebylo by to ono, kdyby ji zabil David, Shadow King nebo kdokoliv jiný. Smrt pro ni není nic nového, mučili ji a byla nucena bojovat o přežití. Chce získat kontrolu nad svým životem a v hlavě se jí honí: ‚Pokud mám znovu umřít, bude to takhle. Zemřu tak, jak chci já,‘ protože už toho měla vážně dost,“ vysvětlila Aubrey Plaza. Snad David bude se svým plánem úspěšný, protože s Lenny bychom se chtěli naposledy rozloučit.

Bude vám Lenny chybět? Co říkáte na tuto nečekanou scénu?

Zdroj článku: Marvel


Jít na Legion | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře