Dharma stanice - Orchid

Dharma stanice - Orchid

1.5.2009 0:00


Pravděpodobně nejmladší dosud známá stanice Dharmy s pořadovým číslem 6. Nachází se v džungli a leží blízko čtyřprsté sochy. Stanice má jak svoji nadzemní, tak i podzemní část, kde Dharma prováděla experimenty.


Zatímco v nadzemní části je vybudován skleník, který má budit dojem, že se zde provádějí botanické pokusy, v podzemních útrobách stanice se provádějí skutečné pokusy. Orchidej byla zbudována na místě kde se údajně dle Dharmy nachází „neomezené množství energie“, ale hlavně „časové kolo“, kterým se v díle 413-There’s no Place Like Home teleportoval Benjamin Linus pryč z ostrova. Ve stanici se našel instruktážní film, který vysvětloval skutečný účel stanice. 

Znak:

Opět se jedná o klasický oktagon (osmiúhelník) v kombinaci černých lichoběžníků oddělené bílým pozadím. Uprostřed znaku je černý kruh, na kterém je bílou barvou vyobrazený květ orchideje. Pod tímto kruhem je horizontální nápis Dharma.

Historie:

Díky přeskokům čase víme o historii stanice pár zásadních momentů. Ještě předtím, než zde začala Dharma budovat Orchidej, stála zde studna, která vedla dolů k tzv. „časovému kolu“. O této studně jsme se dozvěděli díky Charlotte, která o ní vyprávěla v jedné ze svých halucinacích předtím než umřela. Studnu, kterou jsme poprvé viděli v díle 505-This Place is Death, Locke ji použil k tomu, aby se dostal k již zmiňovanému kolu a otočil s ním. Při výstavbě podzemního komplexu došlo k nehodě, při které se jednomu z dělníků doslova roztavil vrták a on sám utrpěl těžká zranění. Při této nehodě se ve stanici objevil také Daniel Faraday. Ačkoli byl v nadzemní části stanice vybudován obrovský skleník, neprováděli se zde žádné botanické experimenty. Skleník sloužil pouze ke skrytí skutečného účelu stanice-manipulace s časoprostorem. Z aktivních let se dochovali nejrůznější záznamy a materiály včetně Instruktážního fil­mu.

Instruktážní film:

Pro tuto byl natočen velmi obsáhlý Instruktážní film rozdělený na tři třetiny. Jednu z těchto částí jsme mohli shlédnout ještě před startem 4.sezóny, v seriálu se však dosud neobjevila. Vystupuje v něm Edgar Halliwax alias Dr. Pierre Cheng a vysvětluje jaký je skutečný účel stanice. Celý film je protkán záběry z jiných instruktážních filmů např. ze stanice Labuť. V seriálu jsme mohli spatřit další z částí celého Instruktážních filmů. Film již není přerušován záběry z jiných filmů a jeho obsah je totožný s první částí. Edgar Halliwax v něm mimo jiné ukazuje „komoru“, díky které probíhají veškeré pokusy. Do komory vložil králíka a hodlal ho přesunout v čase a prostoru.

Zdravím Vás. Jsem doktor Edgar Halliwax a toto je instruktážní film pro stanici Dharmy číslo 6. Jak už jistě víte stanice 6 nebo chcete-li Orchidej není botanická stanice. Jedinečné vlastnosti Ostrova vytvořili něco jako Casimirův jev, který umožňuje Dharmě provádět jedinečné experimenty jak s prostorem tak časem.

Tohle je „komora“ sousedící, jak věříme, s oblastí záporně nabité „podivnou hmotou“. Je nezbytné zajistit, aby se v komoře neponechávali žádné anorganické materiály. Elektromagnetická energie Ostrova může být velmi nestálá a nepředvídatelná.

Pro vaši vlastní bezpečnost a bezpečnost ostatních: Kovové předměty nesmí být nikdy do komory vloženy! V naší první demonstraci se pokusíme posunout testovací objekt o 100 milisekund vpřed ve čtyřrozměrném prostoru. Na okamžik se může zdát, že objekt zmizel, ale ve skutečnosti…(video se začalo přetáčet).

Současnost:

V současnosti jsme stanici poprvé spatřili v díle 412-There’s no Place Like Home když do ní mířil Ben, Locke a Hurley. Tam na ně již čekala ozbrojená jednotka vedená Martinem Keamym. Vnější stanice už byla značně zdevastovaná a neudržovaná. Poté co se Ben do stanice dostal byl okamžitě Keamyho jednotkou odhalen a zajat. Locke byl instruován tak, že má najít „toulitky“ a pak spínač, kterým se otevře výtah do skutečné stanice Orchidej. Locke však toulitky nenašel a musel počkat na Bena, kterého mezitím osvobodila Kate společně s Druhými. Potom co Ben s Lockem do podzemního komplexu stanice pokračoval Ben dál ve své práci, byl však vyrušen nečekaným „hostem“, kterého posléze zabil. Pak nechal „komoru“-místnost, kde se prováděli experimenty explodovat, aby se mohl dostat do podzemního systému chodeb, pomocí kterých se dostal až k „časovému kolu“. Kolem otočil a spustil řetězec událostí, při kterých postupně došlo k několika dalším přeskokům v čase. Ty ukončil v díle 505-This Place is Death Locke právě tím, že časovým kolem otočil on sám. V minulosti se do stanice vypravil Daniel Faraday a také Miles s Hurleym, kteří zde ještě do rozestavěné stanice vezli mrtvolu muže, který pracoval na stavbě stanice Labuť, a jídlo.

Stanice:

Stanice má v nadzemní části vybudovaný velký skleník, který pouze kryje vchod do skutečné stanice Orchidej. Hluboko pod zemí je podzemní komplex stanice. Mezi těmito částmi byl zbudován výtah.

Skleník:

Jedná se o poměrně velikou stavbu, jejíž kostru tvoří železobetonová konstrukce. Zeď zde tvoří obrovská skleněná okna. Interiér je vybavený klasickým vybavením-zavlažovací systém, osvětlení, pařeniště a všudypřítomné truhlíky s rostlinami. V současnosti je většina konstrukce zničena a interiér ve značně dezolátním stavu.

Podzemí:

V podzemí se nachází mnoho místností, z nichž většinu jsme dosud neměli možnost prozkoumat nebo blíže vidět. Jednu z mála výjimek tvoří „hlavní místnost“, ve které je již několikrát zmiňovaná „komora“. Vybavení interiéru tvoří různé zařízení pracující s elektromagne­tismem, dále jsou to různé klece na králíky, TV, videopřehrávač a různé materiály a záznamy, které jsou uloženy v pracovním stole. Ve stole je mimo jiné Instruktážní film, který si pouštěl Locke při první návštěvě stanice. Hned při příjezdu a vystoupení z výtahu je na levé straně odbočka pravděpodobně k ubytovacím prostorům a dalšímu sociálnímu zázemí. Odtud si z jedné ze skříněk bral Ben zimní bundu s jménem Dr. Halliwaxe. Za komorou se ukrývá systém chodeb, které vedou k „oslímu kolu“ umožňující přesun s čase a prostoru.

Epizody:



Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře