Dvě pravdy a lež, část druhá

Dvě pravdy a lež, část druhá

7.12.2017 17:46


V první části tohoto článku jsme vám objasnili hlavní rozdíly v seriálovém a knižním světě. Jak už jsme zmínili na začátku, knih je šest. Pojďme se tedy podívat, co se dělo ve zbývajících čtyřech dílech.


Dvě pravdy a lež

Do města se vrací Thayer. Jednou večer se zjeví u Emmy v pokoji, ta zpanikaří a Mercerovi ho nechají zatknout. Kolem Thayera je hodně otazníků. Kde byl? Proč ho Emma našla u sebe v pokoji? Proč kulhá? Thayer odmítá ve vězení cokoli říct nebo vysvětlit a Mads s Laurel jsou na Emmu naštvané.

Do toho všeho se najde v poušti její auto s krví na kapotě. Když si ho jde Emma vyzvednout, najde důkaz o tom, že Thayer přijel do města v den Suttoniny smrti, tedy 31. srpna, a že se někde léčil. Při ověřování informací se dovolá na psychiatrii, a to ji vyděsí ještě víc. Policii se později podaří zjistit, že krev na jejím Volvu je právě Thayera. Proto kulhá? Srazila ho Sutton, když ji chtěl zabít?

Thayera pustí z vězení a začne chodit znovu do školy. Když se Emna přestane na chvíli bát i svého vlastního stínu, zjistí, že tu noc v kaňonu chtěl Thayer Sutton jenom ochránit, protože zahlédl jejího otce s jinou ženou, a že ho srazil někdo neznámý. Měl zlomenou nohu, ale Sutton chtěla jejich vztah udržet v tajnosti, tak ho do nemocnice odvezla Laurel.

Hra na schovávanou

Thayer je mimo podezření. Laurel je zpět ve hře. Byla na Sutton tak naštvaná, že se vrátila do kaňonu a pomstila se? Chvíli se řeší její alibi, ale pak Thayer prozradí, že kvůli němu byla Laurel tak hysterická, že dostala prášky a přespala v nemocnici. Tím se Emma vrací na začátek, ale co pan Mercer? Mohl zabít svoji dceru, když zjistila, že se schází s jinou ženou? Emma se rozhodne pátrat v jeho kanceláři a zjistí, že pravidelně vypisuje šeky pro nějakou ženu. Vypátrá ji až do místního hotelu a nechá vzkaz, že pro ni má nějaké informace.

Když nadejde den jejich schůzky, u hotelu potká pana Mercera a uteče před ním do jedné restaurace, kde na ni ta žena měla čekat. Přišla však pozdě a servírka jí jenom předá obálku. Dopis s fotku. Emma pozná svojí matku Becky. Emma přestane být hysterická a promluví si s Tedem. Dozví se, že Becky je jeho a Kristiniina dcera. Je problémová, má psychické onemocnění a utekla z domu. Když jí bylo osmnáct, zjevila se na prahu jejich domu s dítětem v rukách a prosbou, jestli by se ho neujali.

Pan Mercer je tedy Emmin dědeček. Emma je v šoku a snaží se vše zpracovat. Ted už tedy není podezřelý, protože z kaňonu odjel a Sutton ještě žila.

Na mou duši

Emma se svěří Thayerovi, kdo je její biologická matka, a když sedí v kavárně, vidí Becky kolem projíždět v autě. Později doktor Mercer obdrží telefonát z psychiatrie, že byla Becky přijatá kvůli nějaké epizodě. Jdou jí navštívit a je na tom opravdu zle. Emmu napadne nahlédnout do jejich záznamu, ale Ethana to naštve. Složky pacientů jsou soukromé a nemá právo je číst. Emma to nechá být, dokud Becky neuteče z nemocnice.

Požádá Nishu o pomoc, protože dělá na psychiatrii dobrovolnici. Najde složku své matky, ale i Ethana. To jí šokuje, ale nepřečte si ji. Na večírku u Char se Emma opije a Thayer ji políbí. Ethan to vidí a poperou se. Emma mu vyčte tu složku, kterou našla, a on se jí svěří, že když byl menší, jenom bránil svoji matku před agresivním otcem a praštil ho lahví po hlavě.

Při další hře lži v kaňonu Emma slyší nějaké zvuky a jde zjistit, co se děje. Potká tam Becky a konečně se dozví pravdu. Předtím, než Sutton umřela, jí její matka řekla, že má dvojče a musí ji vypátrat. Když Becky odcházela, Sutton ještě žila. Emma se taky dozví, proč jí matka v jejích pěti letech opustila. Byla znovu těhotná a svou třetí dceru nechala v Kalifornii s otcem.

Nisha se snaží Emmě dovolat, ale ta jí nemá čas zvednout mobil. Později je Nisha nalezená mrtvá ve svém bazénu.

Spadla klec

Emma si všimla jak je Garrett agresivní, má problémy s ovládáním hněvu a chová se k ní hrozně. Zaměří se na něj. Mohl Sutton zabít? Při prohledávání jeho skříňky ve škole najde klíček s iniciály S.M. Jde ke Garrettovi domů a na zemi tam leží valium. To bylo nalezeno v Nishině krvi. Zabil Garret i Nishu, protože zjistila pravdu? Všechno se však zkomplikuje, když nějaký student najde v kaňonu Suttonino tělo.

Všichni se dozví, že Emma je Emma a je obviněna z vraždy. Mercerovi s ní nechtějí mít nic společného, do školy má zakázáno chodit a její kamarádky ji odstřihly. Schovává se u Ethana a pořád pátrá na vlastní pěst. Dozví se, že Garrettovu sestru znásilnili na párty a od té doby je tak výbušný a tu noc byl opravdu v kaňonu.

Myslí si, že vodítkem by mohl být její nevlastní bratr Travis, který přijel z Las Vegas. Ukradne mu mobil a s Ethanem nejdou maily od někoho z Hollieru. Někdo z jejich školy mu poslal video, na kterém Suttom škrtí, a slíbil mu peníze, když ho ukáže Emmě. Domluvili si schůzku na 15. září, místo schůzky je sklad, od kterého získala Emma klíč v Garrettově skříňce. Ve skladu objeví fotky Emmy ještě z Las Vegas a všechna hesla. Alarmy domů a Suttonin Facebook. Emma má jasno, musí to být Garrett. Zároveň věří, že usvědčující důkaz je pořád s Nishině pokoji a vrah ho nenašel.

S Ethanem se tam jedou tedy znovu porozhlédnout. Emma už je zoufalá, protože prohledala celý pokoj a nic nenašla. Pak si vzpomene, kam ona schovává svoje věci, když nechce aby je někdo našel. Do krabičky od tampónů se přece nikdo nepodívá a opravdu. Najde tam Ethanovu složku. Nisha si ji přečetla, protože z toho všeho měla špatný pocit. Když byl Ethan malý, uškrtil svoji kamarádku, protože už si s ním nechtěla hrát. Emma zavolá Laurel a rychle jí řekne, že to Ethan je vrah.

Nasednou do auta a jedou pryč. Ethan už ale tuší, že Emma složku našla a objede s ní jenom jeden blok. Emmě to dojde a vyskočí z auta, běží do kaňonu, kde to všechno začalo. Perou se spolu a Ethan Emmě prozradí, že to všechno udělal jenom proto, aby dal Sutton dokonalý dárek, její dvojče. Jenže ona se s ním vůbec nechtěla bavit, proto ji zabil. Sutton to celé jako duch pozoruje zpovzdálí a má o svoji sestru strach. Ethan se na Emmu vrhne a Sutron se na ni nějak napojí a pomůže jí Ethana odkopnout. Emma už si myslí, že umře, ale v tom se na Ethana vrhne Thayer a zachrání ji.

Vraždy jsou vyřešeny. Ethan je obviněn a Emma očištěna. Sutton má konečně pohřeb, který si zaslouží a Mercerovi nabídnou Emmě domov. Sutton vidí, že je celá její rodina šťastná a odchází na jiný svět, kam patří.

Jak se vám líbil závěr knih?Tipovali jste Ethana jako vraha?

Foto: ABC Family


Jít na The Lying Game | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře